Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

CLEAN AVIATION DAYS – virtual information & brokerage event


Začiatok: 04. 05. 2022 10:00

Koniec: 06. 05. 2022 17:00

Typ podujatia: Brokerage event

Organizátor: Národná kancelária Horizontu, Enterprise Europe Network, Letecká fakulta TUKE

Miesto konania: Brokerage event

Štát: Slovakia
Národná kancelária Horizontu organizuje v spolupráci s Leteckou fakultou Technickej univerzity v Košiciach medzinárodné informačné a networkingové podujatie CLEAN AVIATION DAYS – virtual information & brokerage event  v dňoch 4. – 6. mája 2022, na ktoré vás srdečne pozýva.

Clean aviation days 2022

Informačná časť podujatia bude zameraná na predstavenie Spoločného podniku pre čisté letectvo (Clean Aviation JU) a prvej výzvy (HORIZON-JU-CLEAN-AVIATION-2022-01) na predkladanie projektových návrhov, ktorá bola vyhlásená 23. marca 2022. Spolu 14 tém výzvy je zameraných na podporu technologického výskumu a vývoja lietadiel na vodíkový pohon, hybridných elektrických regionálnych lietadiel, lietadiel krátkeho a stredného doletu alebo architektúry lietadiel a integrácie technológií pre rôzne koncepty a typy lietadiel.

Zástupcovia Clean Aviation JU predstavia spoločný podnik ako celok a následne prednesú otvorené výzvy. Súčasťou programu budú aj zaujímavé prezentácie spoločností, ktoré majú už aktívne technológie a projekty v oblasti „čistého letectva.“

PROGRAM – Informačný deň – 4. 5. 2022

CVTI SR ako súčasť siete Enterprise Europe Network sa snaží podporiť potenciálnych žiadateľov zo Slovenska s cieľom zvýšiť ich účasť v projektoch medzinárodnej vedecko-výskumnej spolupráce a zapojiť ich aj do kvalitných konzorciálnych projektov Spoločného podniku pre čisté letectvo. Cieľom podujatia je prepojiť regionálnych a medzinárodných hráčov zo sektora letectva, ktorí majú záujem nájsť si partnera na spoluprácu do projektov v rámci 1. výzvy vyhlásenej Spoločným podnikom pre čisté letectvo.

Program Horizont Európa, ktorý podporuje aj Spoločný podnik pre čisté letectvo, významne podporuje internacionalizáciu vedy, výskumu a podnikania. V rámci networkingovej časti podujatia – brokerage event budete mať možnosť:

  • zúčastniť sa výnimočných B2B online stretnutí,
  • spoznať nových a aj potenciálnych partnerov pre svoje aktivity na vopred naplánovaných 20-minútových online stretnutiach,
  • diskutovať s nimi o svojich najnovších výskumných a inovačných aktivitách,
  • prezentovať vlastné už zrelšie projektové zámery a získať tak spätnú väzbu a strategických partnerov pre spoločný medzinárodný konzorciálny projekt. 

V prípade záujmu o účasť sa BEZPLATNE zaregistrujte čo najskôr a vyplňte profil svojej organizácie na stránke podujatia.

Pri registrácii v 3. kroku (PROFILE), prosím, v poslednej kolónke „Support Office“ vyberte Centrum vedecko-technických informácií SR.  Čím skôr sa registrujete, tým skôr si môžete vyberať partnerov na stretnutia. Stretnutie sa uskutoční v prípade, že oň potvrdí záujem aj druhá strana.

S registráciou v systéme b2match a vypracovaním profilu vám radi pomôžeme, neváhajte nás kontaktovať.

20.4.2022, mit

Pridať do Google Calendar