Máte
nápad?

Pomôžeme vám!

Chcem pomoc

Chcem
mentora

Kliknite sem

Domov

Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Slovak Open Science Forum

ERA Podujatia

 • Začiatok
  28.11.2023, 09:00
 • Koniec
  28.11.2023, 00:00
 • Typ podujatia
  Konferencia
 • Organizátor
  CVTI SR
 • Miesto konania
  Pálffyho palác, Zámocká 47
Konferencia o otvorenej vede: Open Science Forum. Zdroj: https://www.cvtisr.sk

Centrum vedecko-technických informácií SR organizuje koncom 28. novembra 2023 v Bratislave medzinárodnú konferenciu o otvorenej vede: Slovak Open Science Forum.

Ak sa chcete dozvedieť cenné informácie týkajúce sa otvorených postupov vo vede a výskume a diskutovať s odborníkmi pôsobiacimi v oblasti otvoreného prístupu a hodnotenia vedy, neváhajte a zúčastnite sa prvého podujatia svojho druhu na Slovensku.

Otvorená veda spája verejne dostupné a transparentné prístupy vo vede pomocou nových technológií a inovácií na zdieľanie výsledkov výskumu, ktoré prinášajú efektívne cesty na dosiahnutie otvoreného prístupu. Publikovanie, hodnotenie projektov alebo zviditeľňovanie výsledkov výskumu tvoria dôležité súčasti vedeckého sveta. Ako do všetkých týchto procesov zasahuje otvorená veda? Ako prispieva otvorenosť kvalite vedeckého výskumu? Ako čeliť výzvam prechodu na otvorené praktiky? 

Odpovede na tieto otázky poskytnú experti, ktorí vystúpia na Open Science Forum. Konferencia sa bude konať v Bratislave, v priestoroch Pálffyho paláca na Zámockej 47 v utorok 28. 11. 2023. Zúčastniť sa môžete jedine osobne na mieste podujatia.

Tematický záber príspevkov sa dotkne open access publikovania a jeho monitorovania, zodpovedného hodnotenia výskumu, ako aj vzdelávania v oblasti otvorenej vedy a problematiky autorských práv. Rokovacím jazykom konferencie bude angličtina.


Konferencia sa uskutoční pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.  

Predbežný program je zverejnený na stránke: https://otvorenaveda.cvtisr.sk/


Registrovať sa môžete na: https://forms.gle/A3577WVyU7M2PXWYA   


Viac informácií

Zdroj: https://www.cvtisr.sk, zverejnené: 14. 11. 2023, autor: rpa