Máte
nápad?

Pomôžeme vám!

Chcem pomoc

Chcem
mentora

Kliknite sem

Domov

Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Informačný deň o novej ére tvorby politík pomocou umelej inteligencie

ERA Podujatia

 • Začiatok
  14.12.2023, 09:00
 • Koniec
  14.12.2023, 15:00
 • Typ podujatia
  Informačný deň
 • Organizátor
  IntelComp
 • Miesto konania
  Belgická kráľovská knižnica
 • Štát
  Belgicko
 • Odkaz na webovú stránku
  https://intelcomp.eu/information-day-new-era-policy-making-ai#agenda

Dňa 14. decembra 2023 (9:00-15:00) organizuje projekt IntelComp informačný deň na tému tvorby politík pomocou umelej inteligencie.

Zdroj: intelcomp.eu

Hlavným cieľom podujatia je uľahčiť interakciu medzi tými, ktorí sú zodpovední za formulovanie politík, a tými, ktorí môžu pomôcť zlepšiť tento proces poskytnutím prístupu k najmodernejším dátam a technológiám. Rovnako je záujmom zapojiť aj tých, ktorých sa tieto politiky priamo dotknú.

Zameranie podujatia

Na informačnom dni budú najskôr predstavené výsledky projektu IntelComp, t. j. dátový priestor, metodiky a nástroje umelej inteligencie, ktoré použili v niekoľkých fázach politiky vedy, technológií a inovácií / STI (stanovenie agendy, implementácia, monitorovanie a hodnotenie) v oblastiach výskumu rakoviny, výskumu a vývoja, umelej inteligencie a zmeny klímy. Odprezentované budú tiež názory tvorcov politík, dátových vedcov a konzultantov na výzvy spojené so zavádzaním umelej inteligencie od začiatku tvorby politiky STI a jej postupným zavádzaním.

Následná diskusia má dopomôcť dosiahnuť konsenzus o príležitostiach, ktoré prinášajú nové technológie prostredníctvom spätnej väzby o rizikách s nimi spojenými, aby bolo možné sformulovať spoločný akčný plán pre všetky zúčastnené strany.

Program podujatia, ako i ďalšie informácie nájdete TU.

Zdroj: intelcomp.eu; zverejnené: 6.12.2023; autor: onz