Máte
nápad?

Pomôžeme vám!

Chcem pomoc

Chcem
mentora

Kliknite sem

Domov

Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Future of ERA conference

ERA Podujatia

 • Začiatok
  26.10.2021, 00:00
 • Koniec
  27.08.2021, 00:00
 • Typ podujatia
  Konferencia
 • Organizátor
  Slovinské predsedníctvo Rady EÚ 2021
 • Štát
  Slovinsko
 • Odkaz na webovú stránku
  https://slovenian-presidency.consilium.europa.eu/en/

Konferenciu organizuje Slovinsko predsedajúce Rade EÚ, pričom v rámci jeho predsedníctva pôjde o vrcholný výstup v oblasti výskumu a inovácií.  Táto dvojdňová konferencia o budúcnosti Európskeho výskumného priestoru (ERA) sa uskutoční od 26. do 27. októbra 2021 v Ľubľane.

Počas prvého dňa bude prebiehať diskusia o Pakte pre výskum a inovácie a budúcnosť riadenia ERA. Druhý deň je zameraný na záležitosti implementácie.

Konferencia sa zameria na prepracovanie politického rámca Európskeho výskumného priestoru, informovanie o budúcich politických iniciatívach Európskej komisie. Taktiež má prispieť k tvorbe politík Rady EÚ, členských štátov a krajín pridružených k programu Horizont Európa.

Jedným z hlavných politických cieľov sledovaných prostredníctvom formátu konferencie je „budovanie komunity“ zainteresovaných strán ERA a ich zapájanie do spoločných cieľov cez formulovanie odporúčaní na implementáciu akcií ERA. Na konferencii sa stretnú regionálne, národné a európske zainteresované strany a osoby zodpovedné za politiku/rozhodovanie zapojené do všetkých fáz cyklu politiky výskumu a inovácií.

Ďalšie informácie budú k dispozícii neskôr. Dovtedy si, prosím, uložte dátumy, pozrite si stránku  Predsedníctva Rady EÚ a sledujte @EU2021SI na Twitteri.

Publikované 13.10.2021, pew