Máte
nápad?

Pomôžeme vám!

Chcem pomoc

Chcem
mentora

Kliknite sem

Domov

Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

CEF Energy Virtual Info Day

ERA Podujatia

 • Začiatok
  10.03.2022, 09:30
 • Koniec
  10.03.2022, 12:30
 • Typ podujatia
  Informačný deň
 • Organizátor
  CINEA
 • Miesto konania
  online
 • Odkaz na webovú stránku
  https://cinea.ec.europa.eu/events/cef-energy-virtual-info-day-call-status-cross-border-renewable-energy-projects_en
CB RES info day
Informačný deň CEF ENERGY 2022. Zdroj: https://cinea.ec.europa.eu

Pre obdobie financovania 2021 – 2027 bola zavedená nová kategória oprávnených projektov v energetickej časti revidovaného programu Nástroj na prepájanie Európy (CEF): cezhraničné projekty v oblasti obnoviteľnej energie.

Nové okno CEF Energy dopĺňa ďalšie príležitosti EÚ na financovanie obnoviteľných zdrojov energie, pričom sa osobitne zameriava na cezhraničnú spoluprácu s cieľom optimalizovať vnútroštátne snahy o zavádzanie obnoviteľnej energie.

Aby boli cezhraničné projekty oprávnené na financovanie, musia byť najskôr kvalifikované a zaradené do „zoznamu cezhraničných projektov v oblasti obnoviteľnej energie“, známeho aj ako zoznam CB RES.

Dňa 4. marca 2022 Európska komisia spustí prvú výzvu na získanie štatútu, ktorý umožní cezhraničným projektom OZE byť v tomto zozname.

Počas informačného dňa, ktorý sa uskutoční 10. marca 2022 Európska výkonná agentúra pre klímu, infraštruktúru a životné prostredie (CINEA) vysvetlí charakteristiku výzvy, kontext, kritériá a niekoľko tipov a trikov na prípravu dobrej žiadosti.

Program

Registrácia

Zdroj: https://cinea.ec.europa.eu, zverejnené: 3. 3. 2022, autor: rpa