Máte
nápad?

Pomôžeme vám!

Chcem pomoc

Chcem
mentora

Kliknite sem

Domov

Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Projekt SEED-Hub naplno začína

ERA Aktualita

website blender seed plus logos

Cieľom projektu je posilnenie ekosystému sociálneho podnikania v prihraničných regiónoch Slovenska a Rakúska.

„Sociálne podnikanie“ je zastrešujúci pojem, ktorý predstavuje rôzne formy sociálneho podnikania vytvárajúce širokú škálu produktov a služieb: Projekt Social Entrepreneurship Education and Development Hub (Centrum pre vzdelávanie a rozvoj v sociálnom podnikaní) (SEED-Hub) podporuje sociálne podniky a sociálnych podnikateľov, ktorých spoločným znakom je: prevziať spoločenskú zodpovednosť pri práci s inovatívnymi a udržateľnými konceptmi.

Ako uviedla koordinátorka projektu Katarína Brocková z Ekonomickej univerzity v Bratislave: „Projekt SEED-Hub je výsledkom cezhraničnej spolupráce konzorcia štyroch partnerov – Ekonomická univerzita v Bratislave, Sociálni inovátori, družstvo, Fachhochschule Burgenland a Zentrum für Soziale Innovation – každý partner prináša jedinečné odborné znalosti v oblasti sociálneho podnikania, vzdelávanie šité na mieru a sociálne inovácie, ktoré budú základom vzdelávacieho programu SEED-Hub.“

Partnerka projektu Vlasta Kostercová, Sociálni inovátori, družstvo vysvetľuje počiatočné kroky projektu: „V prvej polovici roku 2021 spúšťame pomocou série rozhovorov mapovanie subjektov sociálnej ekonomiky. Implementáciou elementov balíka SEED-Hub sa usilujeme o vybudovanie neustále rastúcej siete cezhraničnej rakúsko-slovenskej spolupráce poskytovateľov spoločensky prospešných riešení so sídlom v Trnavskom kraji, Bratislavskom kraji, Severnom a Strednom Burgenlande, Viedni a v Dolnom Rakúsku. Naším cieľom je podporovať vytváranie udržateľných partnerstiev medzi nimi, vzájomné zdieľanie riešení, hľadanie synergií a sprístupňovanie praktických skúseností medzi regiónmi.“

SEED-Hub je financovaný vo výške 85 % z programu spolupráce INTERREG V-A Slovensko – Rakúsko Európskej únie a Európskeho fondu regionálneho rozvoja (ERDF). INTERREG V-A Slovensko – Rakúsko sa zameriava hlavne na inteligentný, udržateľný a integračný rast pohraničného regiónu.

Staňte sa súčasťou rýchlo rastúcej siete SEED-Hub!

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o SEED-Hub, navštívte nový web projektu, ktorý poskytuje slovenskú verziu a nemeckú verziu.

Ak chcete kontaktovať alebo získať ďalšie informácie od projektových partnerovi alebo potenciálnych partnerov napríklad za účelom zdieľania poznatkov, informácií a prípadnej spolupráce, pripojte sa ku komunite SEED-HUB na adrese LINKEDIN.

Viac informácií:

Katarína Brocková (EUBA, Bratislava), project coordinator: katarina.brockova@euba.sk

Pamela Bartar (ZSI, Vienna), dissemination manager: seed-hub@zsi.at

Zdroj: https://euba.sk, zverejnené: 6. 5. 2021, autor: rpa