„Technologická suverenita“ sa za posledných šesť mesiacov stala medzi európskymi lídrami virálnym fenoménom. Od začiatku krízy COVID-19 začali politici tlačiť na zníženie závislosti Európy od technológií pôvodom z USA alebo Číny. Od vývoja vakcín po umelú inteligenciu sa v súčasnosti v celej Európskej únii mobilizujú miliardy eur; a táto rétorika sa stala centrálnou.
Ako povedal francúzsky prezident Emmanuel Macron: „Ak nebudeme budovať svojich vlastných šampiónov vo všetkých oblastiach – digitálna, umelá inteligencia, naše voľby budú závisieť od ostatných.“
Dňa 8. septembra 2020 usporiadala spoločnosť Science | Business online konferenciu s názvom „Priemyselný výskum a vývoj: Európa ako prvá?“ V dôležitom okamihu zachytila súčasný stav politiky EÚ v súvislosti s potenciálne významnou zmenou spôsobu, akým Európa financuje, riadi a reguluje svoje trhy s technológiami v zdravotníctve, energetike, letectve, digitálnych systémoch a mnohých ďalších oblastiach.
Správa obsahuje nezávislé novinky k tejto téme zo strany Science | Business, ako aj komentáre prednesené na konferencii.
Report: What is ‘tech sovereignty’?
Zdroj: https://sciencebusiness.net, zverejnené: 1.10.2020, autor: rpa