Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Zlepšenie adaptácie na zmenu klímy: Znalosti a nástroje na národnej úrovni a na úrovni EÚ pre Slovensko


Začiatok: 25. 05. 2022 10:00

Koniec: 25. 05. 2022 12:00

Typ podujatia: Webinár

Organizátor: Európska komisia - DG CLIMA

Miesto konania: Webinár
Pozývame vás na webinár “ Zlepšenie adaptácie na zmenu klímy: Znalosti a nástroje na národnej úrovni a na úrovni EÚ pre Slovensko” ktorý sa uskutoční 25. mája 2022 o 10:00-12:00 hod.

Podrobné informácie o webinári, registrácii, kontaktné údaje pre ďalšie otázky, ako aj zásady ochrany osobných údajov nájdete na webovej stránke podujatia v slovenskom alebo anglickom jazyku na stránke Climate-ADAPT.

Webinár organizovaný v spolupráci s Ministerstvom životného prostredia Slovenskej republiky ponúka prehľad dostupných poznatkov, usmernení a nástrojov v oblasti adaptácie na národnej úrovni a na úrovni EÚ, ako napríklad klimatické údaje, nástroj na podporu adaptácie miest alebo prípadové štúdie. Na webinári bude predstavené ako sa dostupné informácie využívajú a ktoré medzery v znalostiach je potrebné riešiť na úrovni EÚ a na úrovni členských štátov EÚ.

Cieľovou skupinou webinára sú súčasní a potenciálni noví používatelia a poskytovatelia informácií pre Climate-ADAPT na Slovensku, t. j. vládni činitelia s rozhodovacími právomocami, ako aj organizácie, ktoré ich podporujú pri tvorbe, implementácii a hodnotení stratégií, plánov a opatrení na adaptáciu na zmenu klímy na všetkých úrovniach riadenia na Slovensku. Okrem toho sa webinára môžu zúčastniť aj všetci ostatní aktéri zapojení do adaptácie na zmenu klímy na Slovensku (vrátane podnikov a mimovládnych organizácií, odborníkov z praxe a ďalších zainteresovaných občanov).

Zdroj, DG Clima, 23.5.2022, mit

Pridať do Google Calendar