Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Zdravý životný štýl – cesta za zdravou hmotnosťou


Začiatok: 26. 10. 2023 17:00

Koniec: 26. 10. 2023 19:00

Typ podujatia: Prednáška

Organizátor: Centrum vedecko-technických informácií SR

Miesto konania: Prednáška
Veda v CENTRE. Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk

Kde a kedy sa prednáška uskutoční

Vo štvrtok 26. októbra 2023 o 17:00 v CVTI SR na Lamačskej ceste 8A v Bratislave.

Téma

Správna, vyvážená výživa je súčasťou procesu, ktorý nazývame zdravý životný štýl. Vhodná strava je jedným z kľúčových faktorov, ktorý spolu s fyzickou aktivitou môže udržať zdravie a znížiť riziko kardiovaskulárnych ochorení až o 70 percent a onkologických ochorení o 40 percent. Ako môžeme docieliť to, aby sme si zdravie nielen udržali, ale ho aj podporili a zachovali si pri tom ideálnu telesnú hmotnosť? Ako sa dá úspešne schudnúť? Odpovede na tieto otázky sa dozvieme vo Vede v CENTRE.

Prednáška sa bude zároveň streamovať a záznam z nej bude neskôr dostupný na YouTube CVTI SR. Ak vás táto téma zaujala, otázky k nej posielajte do 25. októbra 2023 na mail ncpvat@cvtisr.sk. Vstup na podujatie je voľný.

Prednášajúci

Doc. MUDr. Adela Penesová, PhD., pôsobí v oddelení klinického výskumu Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied. Špecializuje sa najmä na výskum obezity a sklerózy multiplex. Dva a pol roka pracovala v National Institute of Health (NIH) v sekcii pre výskum obezity a diabetu (vo Phoenixe v Arizone, USA). Je autorkou alebo spoluautorkou viac ako 77 vedeckých publikácií s viac ako 700 citáciami, h index 16 (SCOPUS).

Viac info

Všetky informácie o podujatí nájdete na portáli VND v sekcii Veda v CENTRE a vo Facebook udalosti.

Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk, zverejnené: 26. 10. 2023, autor: rpa

Pridať do Google Calendar