Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

WeTalk: Ženy a inovácie vo vzdelávaní


Začiatok: 14. 06. 2021 18:00

Koniec: 14. 06. 2021 19:30

Typ podujatia: Diskusia

Organizátor: Nadácia Cvernovka

Miesto konania: Diskusia
cc-inovacievzdelanie_FBevent

Aktuálne trendy v oblasti vzdelávania predškolákov, školákov aj dospelých spoznáte v diskusii s tromi zaujímavými hosťkami. Srdečne vás pozývame na záverečný diel diskusnej série WeTalk. Veľmi sa tešíme, že po dlhých mesiacoch online podujatí sa môžme stretnúť aj naživo. Podujatie sa bude konať v parku v Novej Cvernovke (pri detskom ihrisku) 14. júna od 18:00-19:30.

Júnová diskusia bude venovaná téme inovacií vo vzdelávaní. Čo z toho inovatívneho sa už deje aj u nás a v ktorých oblastiach by sme naopak mali ešte zabrať.

Pozvanie do diskusie prijali:

 • Anna Symington-Maar (Rozmanita)
  Anna spoluzakladala program Teach for Slovakia, ktorý sa snaží zlepšiť kvalitu vzdelávania pre všetky deti na Slovensku. Učila deti zo znevýhodnených prostredí v Londýne a v Nepále, študovala medzinárodné vzdelávacie systémy na Oxforde, a pracovala ako analytička pre UNESCO. Aktuálne rozbieha organizáciu, ktorá chce priniesť diverzitu a inklúziu do slovenského školstva – o.z. Rozmanita
 • Veronika Pizano (AjtyVIT)
  Veronika pôsobila roky v mediálnej oblasti ako riaditeľka IAB Slovakia, marketingová manažérka Piano Media a v časopise .týždeň. Bola aktívna v TEDxBratislava a Startup Weekend Bratislava. Učila marketing na FMK UCM v Trnave a venovala sa aj slovenskému pôrodníctvu. V Aj Ty v IT projektovo zastrešuje kurzy a workshopy pre dospelé ženy.
 • Jana Klagová (Leaf Academy)
  Jana spoluzakladala Bilingválne gymnázium C. S. Lewisa, kde pôsobila ako učiteľka, vedúca oddelenia, riaditeľka a vysokoškolská poradkyňa. V Leaf Academy vyučuje slovenský jazyk a podporuje študentov v procese rozhodovania o tom, čo robiť po LEAF Academy.

  Podujatie moderuje Frederika Halászová.

  Vstup na diskusiu je voľný.
  Podujatie podporila Nadácia Tesco.
  Mediálny partneri: CITYLIFE, tickpo.sk

Zdroj: https://novacvernovka.eu, zverejnené: 14. 6. 2021, autor: rpa

Pridať do Google Calendar