Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Webinár ELI k otvorenej druhej výzve


Začiatok: 17. 03. 2023 10:00

Koniec: 17. 03. 2023 11:30

Typ podujatia: Webinár

Organizátor: ELI ERIC

Miesto konania: Webinár
Dňa 17. marca 2023 (piatok), v čase od 10:00-11:30, sa uskutoční webinár výskumného konzorcia ELI ERIC zameraného na laserovú infraštruktúru.

ELI pozýva na podujatie zainteresovaných vedcov z Európskeho výskumného priestoru (ERA), ktorí chcú realizovať výskum v rámci výskumnej infraštruktúry ELI.  Na webinári sa dozviete viac informácií o dostupných systémoch a procese predkladania návrhov.

Zdroj: eli-laser.eu

Program

Súčasťou programu bude úvodné predstavenie konzorcia ELI ERIC. Následne budú konkrétne predstavené jednotlivé zariadenia ELI, ktoré je možné využiť na výskum. Na webinári sa tiež dozviete viac o procese podávania žiadostí do otvorenej druhej výzvy.

ELI (Extreme Light Infrastructure)

Extreme Light Infrastructure (ELI) je najpokročilejšia laserová výskumná infraštruktúra na svete. Zariadenia ELI poskytujú prístup k širokej škále špičkových laserových systémov a sekundárnych zdrojov s vysokým výkonom a vysokou opakovacou frekvenciou. To umožňuje špičkový výskum vo fyzikálnych, chemických, lekárskych a materiálových vedách. Pokročilá infraštruktúra umožňuje prielom v technologických inováciách.

Aktuálna výzva pre výskumníkov

V prípade zapojenia sa do výzvy majú potenciálni používatelia možnosť vykonať niektoré z prvých najmodernejších experimentov v týchto zariadeniach s nasledujúcimi termínmi na podanie žiadostí:

  • ELI ALPS v Segedíne, Maďarsko (Uzávierka 25. apríl 2023; 16:00)
  • ELI Beamlines v Dolních Břežanch, Česká republika (Uzávierka 25. apríl 2023; 16:00)
  • ELI Nuclear Physics v Măgurele, Rumunsko (Uzávierka 24. marec 2023; 16:00)

Táto spoločná výzva pre používateľov zahŕňa všetky tri zariadenia ELI vďaka úzkej spolupráci medzi ELI ERIC a Národným inštitútom fyziky a jadrového inžinierstva „Horia Hulubei“ (IFIN-HH) a podpore projektu IMPULSE programu Horizont 2020.

ELI ponúka širokú škálu zariadení a laserov zameraných na podporu vedeckých disciplín a výskumných metód. Technické vybavenie je určené pre vedeckých výskumníkov z rôznych odborov. Je schopné pokryť  viaceré techniky a prístupy v rámci fyzikálnych, chemických, materiálovotechnologických i biomedicínskych vied. Preto neváhajte a zapojte sa do aktuálnej výzvy!

Informácie a inštrukcie k podaniu žiadosti si môžete pozrieť TU.

Pre záujemcov, ktorí sa nebudú môcť podujatia zúčastniť v danom čase, bude dostupný záznam na používateľskom portáli ELI.

Zdroj: eli-laser.eu; zverejnené: 14.03.2023; autor: onz

Pridať do Google Calendar