Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Víkend so SAV – oslava 70. výročia akadémie


Začiatok: 23. 06. 2023 09:00

Koniec: 24. 06. 2023 19:30

Typ podujatia: Výstava

Organizátor: SAV

Miesto konania: Výstava
Víkend so SAV. Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk

Slovenská akadémia vied si pripomína 70 rokov od svojho vzniku

Oslavy jubilea najväčšej vedeckej inštitúcie na Slovensku sa ponesú aj v znamení prezentácie jej výskumných tém a výsledkov jednotlivých pracovísk.

Kedy a kde sa Víkend so SAV uskutoční

Po pandemickej prestávke sa 23. a 24. júna 2023 opäť uskutoční podujatie Víkend so SAV, ktoré sa tentokrát prenesie na Námestie M. R. Štefánika pri OC Eurovea v Bratislave a SAV bude podujatie aj streamovať https://www.youtube.com/@Slovenskaakademiavied.

Na čo sa môžete tešiť

Deti aj dospelí sa môžu tešiť na dvojdňový festival vedy, na ktorom sa predstavia pracoviská SAV z celého Slovenska. Návštevníkov bude čakať viac ako 45 stánkov, ktoré do hlavného mesta prinesú najnovšie výskumné výsledky, interaktívne exponáty a zábavné vedecké aktivity nielen pre najmenších. Program na pódiu doplnia prednášky vedcov a vedkýň na najrôznejšie témy a diskusie.

Zažijete živé natáčanie televíznej relácie EXPERIMENT s Gregorom Marešom (RTVS) a tiež Vedecký podcast SAV naživo, kde sa moderátor Peter Boháč bude rozprávať s predsedom SAV profesorom Pavlom Šajgalíkom.

V piatok podvečer o 18:30 sa môžete tešiť aj na večerný koncert populárnej slovenskej kapely Korben Dallas. O zábavu sa postarajú moderátori Richard Vrablec a Ivan „Binďo“ Bindas.

Viac informácií:

Slovenská akadémia vied si pripomína 70 rokov od svojho vzniku

Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk, https://www.sav.sk, zverejnené: 22. 6. 2023, autor: rpa

Pridať do Google Calendar