Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Uvedenie slovenského dátového hubu


Začiatok: 17. 10. 2023 12:30

Koniec: 17. 10. 2023 16:30

Organizátor: IDSA

Štát: Slovenská republika
Dňa 17.10.2023 sa hybridnou formou uskutoční podujatie Uvedenie slovenského dátového hubu – priekopnícke dátové priestory.

Súčasťou podujatia bude slávnostné otvorenie IDSA Hub Slovakia, ktoré bude kľúčovým momentom na ceste k využitiu potenciálu európskych dátových priestorov.

Zdroj: internationaldataspaces.org

Medzinárodné dátové priestory

Asociácia medzinárodných dátových priestorov (IDSA) inšpirovala vznik silnej siete medzinárodných centier a kompetenčných centier, ktoré si vymieňajú poznatky a informácie o medzinárodných dátových centrách v krajinách po celom svete. Všetky tieto uzly a kompetenčné centrá sú sprostredkované neziskovými organizáciami, ktoré chápu význam suverénneho zdieľania dát pre budúce dátové ekonomiky a globálne hodnotové reťazce. Nové slovenské centrum je míľnikom pre rozšírenie siete, ktorá sa venuje zdieľaniu suverénnych dát.

Témy podujatia

Európske dátové priestory (Data Spaces) sa stávajú realitou. Na podujatí sa zoznámite s benefitmi, ktoré prináša zdieľanie dát na európskej úrovni pre firmy a takisto budú prezentované možnosti prípravy spoločností na úspešnú budúcnosť v tejto oblasti. Dozviete sa tiež čo sú to Data Spaces a ako znížia náklady alebo zvýšia výnosy v podnikaní a ako môžu uľahčiť ESG reporting. Prezentované budú aj rozdiely medzi iniciatívami Gaia-XIDSA.

Program

Podujatia sa môžete zúčastniť osobne v čase od 12:00 – 16:30 v  HubHub, Twin City C, Mlynské Nivy 16, Bratislava alebo online.

Link na pripojenie nájdete TU. / Launch Meeting – Zoom

Zdroj: internationaldataspaces.org; zverejnené: 16.10.2023; autor: onz

Pridať do Google Calendar