Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

The Festival of the New European Bauhaus


Začiatok: 09. 04. 2024 17:45

Koniec: 13. 04. 2024 20:00

Typ podujatia: Festival

Organizátor: European Commission in cooperation with the Belgian Presidency of the Council of the European Union

Miesto konania: Brusel

Štát: Belgicko

Odkaz: https://new-european-bauhaus.europa.eu/festival_en
Festival Nového európskeho Bauhausu sa bude konať od 9. do 13. apríla 2024. V prípade záujmu sa môžete zúčastniť na fóre, veľtrhu či na festivale priamo v Bruseli alebo sa môžete zúčastniť on-line. Festival organizuje Európska komisia v spolupráci s belgickým predsedníctvom Rady Európskej únie a pozýva všetkých na päťdňovú cestu tvorivosti a výmeny skúseností a vízií s obyvateľmi Bruselu a celým svetom.

 

 

Počas interaktívnych stretnutí, workshopov, ukážok a umeleckých vystúpení objavíte a zažijete inovatívnu silu Európy pri budovaní spoločnej budúcnosti, ktorá je nielen vizuálne ohromujúca, ale aj dbá na naše spoločné blaho. Predstavivosť sa tu stretne s udržateľnosťou a inklúziou na ceste ku krajšej budúcnosti.

Súčasťou festivalu bude aj slávnostné odovzdávanie cien New European Bauhaus 2024, kde odmenia 20 projektov, návrhov a nápadov, ktoré stelesňujú hodnoty NEB. V roku 2024 bude udelené osobitné uznanie úsiliu Ukrajiny o obnovu a rekonštrukciu a pozornosť sa zameria na regióny v celej EÚ, ktoré intenzívnejšie čelia sociálno-ekonomickým obmedzeniam, a na miesta, ktoré najviac ohrozuje potreba prechodu na uhlíkovo neutrálne hospodárstvo.

 

Zdroj, 2.4.2024, elz

Pridať do Google Calendar