Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

SPACE::TALK #13 – Slovenské ‘Space & IT’ pre Európu?


Začiatok: 07. 10. 2021 18:00

Koniec: 07. 10. 2021 20:00

Typ podujatia: Diskusia

Organizátor: Slovak Space Office

Miesto konania: Diskusia
7. októbra 2021 o 18:00 sa uskutoční SPACE::TALK, pravidelný meetup záujemcov o vesmírny výskum a kozmické inžinierstvo.

TALK:
Je možné, aby slovenské ‘Space & IT’ projekty boli prínosom pre Európu? A aké možnosti vôbec predstavuje vesmírny sektor pre IT firmy na Slovensku? Môže byť ‘Space & IT’ kombinácia výhodná aj pre začínajúce startupy? Na všetky tieto otázky sa pokúsime zodpovedať počas prvej časti najbližšieho SPACE::TALKu. Priblížime tiež konkrétne príklady, najmä čo sa týka komerčného spracovania satelitných dát v rámci tzv. downstream segmentu. Predstavené budú tiež IT ,,success-stories”, ktoré sa na Slovensku vesmírnemu sektoru už venujú. Zároveň budú prezentované detaily pripravovaného CASSINI hackathonu (https://hackathons.cassini.eu/slovakia) a tiež projektu Slovak Space Incubator.

Druhá časť SPACE::TALKu bude venovaná panelovej diskusii o konkrétnych možnostiach, ako spojiť v Košiciach ‘Space & IT’, aby to mohlo viesť k riešeniam prospešným pre celú Európu.

SPEAKERs:

  • Lenka Tkáčová, Slovak Space Office – vyštudovala odbor bezpečnostné štúdia na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a vo svojej diplomovej práci sa venovala téme využívania satelitných technológií na zaistenie bezpečnosti európskych štátov. Pracovala v niekoľkých startupových firmách a po štúdiu sa zúčastnila absolventského programu v Sli.do. V súčasnosti pôsobí v Slovenskej vesmírnej kancelárii (https://spaceoffice.sk) ako manažérka pre PR a organizáciu podujatí.

Hostia panelovej diskusie:

SPACE::TALK je súčasťou značky SPACE::LAB http://www.space-lab.sk

Na základe aktuálnych proti-pandemických opatrení, SPACE::TALK bude v režime “Kompletne zaočkovaní”. Pri vstupe bude potrebné sa preukázať platným GreenPass-om (potvrdením o kompletnej vakcinácii proti COVID-19). Na prekrytie dýchacích ciest bude potrebné používať respirátor typu FFP2.

Zdroj: Slovak Space Office; https://www.meetup.com, zverejnené: 5. 10. 2021, autor: rpa

Pridať do Google Calendar