Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Pozvánka na workshop SAV o novom energeticko-emisnom modeli


Začiatok: 16. 06. 2022 10:00

Koniec: 16. 06. 2022 12:00

Typ podujatia: Workshop

Organizátor: SAV

Miesto konania: Workshop




Ilustračné foto
Workshop o novom energeticko-emisnom modeli. Zdroj: https://www.sav.sk

Pozývame vás na online workshop o novom energeticko-emisnom modeli Uhlíkovo neutrálne Slovensko do roku 2050, ktorého autorom je vedecký kolektív z Prognostického ústavu CSPV SAV, v. v. i. a zástupcovia belgickej spoločnosti Climact. Workshop sa uskutoční 16. júna 2022 o 10:00 a jeho súčasťou bude aj predstavenie možných scenárov na dosiahnutie uhlíkovej neutrality SR do roku 2050.

Energeticko-emisný model Uhlíkovo neutrálne Slovensko do roku 2050 je komplexným modelom systému energetických tokov v jednotlivých sektoroch národného hospodárstva (budovy, priemysel, doprava, energetický sektor, poľnohospodárstvo a lesné hospodárstvo). Jedná sa o unikátny model, ktorý môže pomôcť aj pri nastavení verejných politík pre dosiahnutie bezuhlíkového cieľa Slovenska v roku 2050. 

Model je zaujímavý aj pre širokú verejnosť, pretože vďaka nemu môže aj bežný človek vidieť, ako zmena každodenného správania prispeje k zníženiu spotreby energie či emisií skleníkových plynov.

Na workshop je potrebné sa vopred zaregistrovať na emailovej adrese: dusana.dokupilova@savba.sk. Registrovaní účastníci dostanú mailom link na prihlásenie a správu “Uhlíkovo neutrálne Slovensko do roku 2050“, vypracovanú na základe výsledkov modelu.

Zdroj: https://www.sav.sk, zverejnené: 14. 6. 2022, autor: rpa

Pridať do Google Calendar