Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Pozvánka na konferenciu “Výskum a vývoj v priemysle: Európa ako prvá?”


Začiatok: 08. 09. 2020 13:30

Koniec: 08. 09. 2020 18:00

Typ podujatia: Konferencia

Organizátor: Science|Business

Miesto konania: Konferencia
Obrázok

Dňa 8. septembra 2020 sa uskutoční verejná virtuálna konferencia na tému “Výskum a vývoj v priemysle: Európa ako prvá?”

Kríza COVID-19 poukázala na to, nakoľko je závislá svetová ekonomika náchylná k narušeniam. Výrobné závody, ktoré sa uzatvárajú v jednej časti sveta, spolu s prerušením svetového obchodu, majú okamžitý a hlboký vplyv na dostupnosť kritického tovaru a služieb v oblastiach vzdialených tisíce kilometrov. Šírka a hĺbka vyvíjajúcich sa kríz rýchlo vyvolala politickú diskusiu o tom, aké kroky by sa mali podniknúť na zabezpečenie väčšej odolnosti a lepšej ochrany národných ekonomík (alebo hospodárskych blokov).

Keď sa v Európe hovorí o technologickej suverenite, zdá sa, že cestou výberu je povzbudiť blízkosť k výrobe (nearshoring) a rozvoj regionálnych technologických kapacít tam, kde dnes chýbajú. V EÚ sa časť tejto diskusie týka technológií v digitálnom sektore, v ktorých dominujú poskytovatelia technológií v USA a Ázii / Číne. Európa však sama osebe nemôže stanoviť globálne normy pri tvorbe technologickej politiky. Ako udržať vedecké hranice otvorené, stanoviť prioritu spoľahlivosti technológie a zlepšiť spoluprácu v oblasti regulácie s dôveryhodnými medzinárodnými partnermi? Táto virtuálna konferencia Science|Business spojí ministrov jednotlivých krajín, úradníkov EÚ, vedúcich pracovníkov v priemysle a výskumných pracovníkov s cieľom zmerať vplyv, ktorý môžu mať politiky „Europe first“ na spoločnosti so sídlom v Európe a nadnárodné spoločnosti s pôsobením v Európe.

Prečo sa zaregistrovať?

Počas celého radu online verejných dialógov na vysokej úrovni a pracovných seminárov zameraných na jednotlivé odvetvia konferencia vypracuje prierezové a sektorovo špecifické odporúčania, ktoré budú adresované hlavným aktérom politiky.

Plenárne zasadnutia budú prístupné bezplatne.

Po zakúpení lístka bude mať účastník prístup na vyhradenú platformu B2B s nasledujúcimi vlastnosťami:

  • Nastavenie individuálneho profilu účastníka;
  • Prezretie plenárneho zasadnutia na platforme;
  • Účasť na jednom workshope za uzavretými dverami podľa výberu a účasť na interaktívnej diskusii s max. 30 účastníkov, ktoré vedú k politickým odporúčaniam;
  • Schopnosť naplánovať dvojstranné, súkromné ​​stretnutia s ostatnými účastníkmi konferencie;
  • Schopnosť chatovať online s ostatnými účastníkmi konferencie;
  • Služba na kľúč: personalizovaný program konferencie, návrhy stretnutí (pomocou inteligentných sieťových nástrojov platformy) a technická podpora prístupná kedykoľvek;

Deadline na registráciu: 8. september 2020

Program a registrácia

Zdroj: https://sciencebusiness.net, zverejnené: 21.7.2020, autor: rpa

Pridať do Google Calendar