Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Pozvánka do košickej vedeckej kaviarne: Rozprávka o upírovi alebo nehaňme kliešťa!


Začiatok: 29. 03. 2023 18:00

Koniec: 29. 03. 2023 19:30

Typ podujatia: Prednáška

Miesto konania: Prednáška
Košická vedecká kaviareň. Zdroj: https://www.sav.sk

Pozvanie do marcovej košickej vedeckej kaviarne prijal zapálený vedecký popularizátor, košický “guru” popularizácie a výskumu kliešťov doc. MVDr. Branislav Peťko, DrSc., vedúci Centra aplikovaného výskumu Univerzity veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach. Prednáška s názvom Rozprávka o upírovi alebo nehaňme kliešťa! bude 29. marca 2023 v malej kinosále košickej Tabačky, začína sa o 18:00.

„Téma marcovej kaviarne sa týka nás všetkých. Máme marec, stromy pučia, kvitnú prvé jarné kvietky, jarné slnko začína hriať, a je to tiež signál pre kliešte, aby sa prebudili a zháňali si potravu. O tom, ako tieto potvorky žijú a ako máme s nimi koexistovať, príde porozprávať človek, ktorý ich veľmi dobré pozná a má k nim aj hlboký vzťah,“  pozýva na prednášku hlavný organizátor košických vedeckých kaviarní Ján Gálik z Neurobiologického ústavu BMC SAV, v. v . i. 

MVDr. Branislav Peťko, DrSc., dlhoročný vedecký pracovník Parazitologického ústavu SAV, v súčasnosti vedúci Centra aplikovaného výskumu UVLF v Košiciach prevedie účastníkov vedeckej kaviarne svojou rozprávkou o tejto malej potvorke, na pohľad nie vábnej, ale nesmierne dôležitej. Ako dodal sám autor prednášky Branislav Peťko: „Predstavíme si kliešťa ako ´uslintané zlo´, ale aj ´dobrého rytiera´, a do značnej miery záleží aj na nás, akého hrdinu si z tejto rozprávkovej bytosti urobíme.“ 

Zdroj: https://www.sav.sk, zverejnené: 27. 3. 2023, autor: rpa

Pridať do Google Calendar