Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Pozvanie na konferenciu Climate Day


Začiatok: 02. 12. 2020 13:00

Koniec: 02. 12. 2020 19:30

Typ podujatia: Konferencia

Organizátor: CIVITTA a EIT Climate KIC

Miesto konania: Konferencia
Pozývame vás na prvú konferenciu Climate Day na Slovensku, ktorá sa uskutoční 2. decembra 2020. Program je zameraný na budúcnosť trvalo udržateľných štvrtí v Bratislave, efektívnu komunikáciu o klimatickej kríze a greenwashingu, ako aj financovanie ekologických inovácií z privátnych zdrojov

Podvečer sú na programe prezentácie startupov v akceleračnom programe Challenger, ktoré predstavia svoje príspevky k riešeniu klimatickej a environmentálnej krízy a zabojujú o granty od EIT Climate KIC v celkovej výške 60 000 EUR.

Konferencia bude vysielaná naživo na YouTube – link bude zaslaný emailom po registrácii.

Registrácia

Slovenský Climate KIC Hub vznikol v marci 2020 spojením niekoľkých aktérov pod vedením konzultačnej spoločnosti Civitta Slovakia a jeho úlohou je propagovať a rozvíjať aktivity EIT Climate KIC na Slovensku, ako aj efektívne komunikovať o klimatickej kríze s cieľom podporiť vznik spoločných projektov či politík v tejto oblasti. Členmi Hubu sú Slovenská akadémia vied, Bratislavský samosprávny kraj, Green Foundation a GA Drilling.

Partnermi akceleračného programu Challenger sú SwissRe, Microsoft, Majerník & Miháliková, Slovak Investment Holding, Slovak Business Agency, ZSE, Slovak American Foundation, Interreg Central Europe- InNow, EIT Climate KIC, CB Investment Management, Mesto Bratislava, Bratislavský samosprávny kraj, Google a Cisco.

Zdroj: Civitta, zverejnené: 25.11.2020, autor: rpa

Pridať do Google Calendar