Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

PaNOSC letná škola 2022


Začiatok: 12. 09. 2022 09:00

Koniec: 16. 09. 2022 16:20

Typ podujatia: Letná škola

Organizátor: ESS, ELI ERIC

Miesto konania: Letná škola

Štát: Maďarsko
PaNOSC Summer School 2022
Zdroj: panosc.eu

Doktorandskí študenti a postdoktorandskí výskumníci, ktorí chcú rozšíriť svoje obzory ohľadom aktuálnych dátovo orientovaných nástrojov a metód na využitie vedecko výskumnej infraštruktúry, sú vítaní sa zúčastniť letnej školy PaNOSC na tému: “Material Science at European Large-Scale Infrastructures using Open and FAIR Data”.

Letná škola sa uskutoční v termíne od 12.teho do 16.teho septembra 2022 na výskumnom inštitúte ELI-APS sídliacom v Segedíne, v Maďarsku.

Letná škola PaNOSC zoznámi účastníkov s modernými dátovými nástrojmi, ktoré sú nevyhnutné pre výskum na úrovni rozsiahlych výskumných infraštruktúr.

Hlavné zameranie bude kladené na vedecký prístup k energetickým materiálom skúmaných pomocou röntgenu, neutrónových a laserových techník s dôrazom na komplementaritu prezentovaných techník.

Účastníci budú tiež oboznámení s projektom PaNOSC a prácou vykonanou na vývoji dátových nástrojov a služieb FAIR pre používateľov fotónových a neutrónových zariadení, ako aj s trendmi komunity EOSC a PaN v oblasti údajov FAIR.

Okrem toho budú predvedené prostredia Jupyter a Python a nástroje na vizualizáciu dát, analýzu a simuláciu experimentov. Ďalšie témy budú zahŕňať spoločné rozhranie API na vyhľadávanie údajov, štandardné formáty súborov (NeXus, HDF5) a rady a tipy na písanie návrhov a správu údajov.

Letná škola PaNOSC poskytne študentom znalosti o životnom cykle údajov a skúsenosti s písaním návrhov na prístup k infraštruktúre pre výskum fotónov a neutrónov pre čas lúča.

Podujatie sa bude konať v priestoroch ELI-ALPS v Segedíne, v Maďarsku a okrem vedeckého programu bude možné nadviazať kontakty s kolegami výskumníkmi. Účasť na letnej škole je bezplatná. Počet miest je však obmedzený, preto je potrebné sa registrovať.

Registrovať sa možno TU.

Uzávierka registrácie je 6. augusta 2022.

Zdroj: https://www.panosc.eu/, zverejnené: 14.7.2022, autor: onz

Pridať do Google Calendar