Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Otvorené dáta pre Košičanov


Začiatok: 19. 05. 2021 19:00

Koniec: 19. 05. 2021 21:00

Typ podujatia: Diskusia

Organizátor: Košice 2.0, Košice IT Valley

Miesto konania: Diskusia
19. mája 2021 o 19:00 sa uskutoční diskusia na tému “Otvorené dáta pre Košičanov”.

Aké benefity ľuďom ponúkajú otvorené dáta? Čo budú mať Košičania zo sprístupnenia mestských dát? V súčasnosti sa veľa hovorí o tom, prečo by mali samosprávy sprístupniť svoje dáta a ako to robiť. Dôležitým bodom v procese otvárania dát je aj informovanie verejnosti o ich existencii a prínosoch. V súčasnosti sa veľa hovorí o tom, prečo by mali samosprávy otvárať svoje dáta a ako to robiť. Dôležitým bodom v procese otvárania dát je aj informovanie verejnosti o ich existencii a prínosoch.

Mesto Košice spolu s ďalšími partnermi momentálne aktívne pracuje na vytvorení Open data platformy v rámci projektu Košice 2.0. Počas tohto eventu sa vám ukáže, že otvorené dáta sú užitočné pre nás všetkých a že môžu v budúcnosti priniesť množstvo skvelých vecí aj pre nás – Košičanov.

Počas diskusie hostia odprezentujú konkrétne riešenia a aplikácie, ktoré vznikli vďaka otvoreniu dát a zjednodušujú tak dnes život už obrovskému množstvu ľudí. Súčasťou diskusie bude aj malý prieskum toho, o aké dáta majú Košičania väčší záujem.

Na podujatie je potrebné vopred sa zaregistrovať prostredníctvom formulára.

Hostia:

Iveta Ferčíková pôsobí v občianskom združení Alvaria, ktorého cieľom je zvyšovať povedomie úradníkov a verejnosti o význame a pridanej hodnote otvorených dát. V minulosti pôsobila v spoločnosti FinStat v rámci medzinárodného projektu HitHorizons, v občianskom združení Slovensko.Digital a v Úrade splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti, kde sa venovala agende otvoreného vládnutia (Open Government Partnership). Vyštudovala Verejnú politiku a verejnú správu na Fakulte sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského.

Matej Lukáč je UI/UX & process flow dizajnér. Pri každodennom cestovaní v MHD-čke mu chýbal pocit, že sme už v 21. storočí, preto prišiel s konceptom jednoduchej appky, ktorú následne vytvorili v nolimit | DEVELOPERS. Dnes pôvodnú appku pretransformovali na platformu MHDAPP.sk a spojili s Tiketor.com, ktorých cieľom je digitalizácia a otvorenosť MHD ako takej.

Projekt je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom iniciatívy Mestské inovačné opatrenia.

Zdroj: Košice 2.0, zverejnené: 19. 5. 2021, autor: rpa

Pridať do Google Calendar