Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Online prednáška „Objective: Personalised Prevention of Pancreatic Cancer“


Začiatok: 16. 12. 2021 14:00

Koniec: 16. 12. 2021 16:00

Typ podujatia: Prednáška

Miesto konania: Prednáška
VISION

Pozývame vás na prednášku Dr. Núrie Malats, MD, MPH, Ph.D. pod názvom „Objective: Personalised Prevention of Pancreatic Cancer“, ktorá sa koná v rámci cyklu prednášok a kurzov organizovaných projektom VISION (Stratégie na posilnenie vedeckej excelentnosti a inovačnej kapacity pre včasnú diagnostiku nádorov tráviaceho traktu / Strategies to strengthen scientific excellence and innovation capacity for early diagnosis of gastrointestinal cancer).

Dr. Núria Malats, MD, MPH, Ph.D., je vedúcou Oddelenia genetickej a molekulárnej epidemiológie, Španielske národné centrum pre výskum rakoviny (CNIO), Madrid, Španielsko. Jej výskumné aktivity sú dlhodobo zamerané na zhubné nádory pankreasu a močového mechúra. Dr. Malats koordinuje niekoľko veľkých národných a medzinárodných štúdií integrujúcich rôzne úrovne informácií, vrátane omických dát, počas vývoja a progresie ochorenia. Zdroje týchto štúdií významnou mierou prispievajú k pochopeniu komplexnej etiológie týchto onkologických ochorení.

Prednáška sa bude konať dňa 16. decembra 2021 o 14:00.

Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu, prednáška sa bude konať online. Prístup na prednášku prostredníctvom platformy „ZOOM“.

alebo

Meeting ID: 872 3661 8823

Passcode: 714087

Projekt VISION je podporený z programu Európskej únie pre výskum a inovácie Horizont 2020, číslo grantu 857381.

Viac informácií:

Kľúčovým faktorom liečby zhubných nádorov tráviaceho traktu je ich včasná diagnostika (tlačová správa o projekte)

Zdroj: http://www.biomedcentrum.sav.sk, zverejnené: 10. 12. 2021, autor: rpa

Pridať do Google Calendar