Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Online information session: Centres of Vocational Excellence 2023


Začiatok: 27. 01. 2023 10:00

Koniec: 27. 01. 2023 12:00

Typ podujatia: Informačný deň

Organizátor: EACEA

Miesto konania: Informačný deň
Informačné podujatie: Centrá odbornej excelentnosti. Zdroj: https://www.eacea.ec.europa.eu

Pripojte sa k online podujatiu 27. januára 2023, aby ste sa dozvedeli o najnovšom kontexte politiky a postupe podávania žiadostí pre výzvy Centra odbornej excelentnosti na rok 2023 v rámci kľúčovej akcie 2 programu Erasmus+.

Centrá odbornej excelentnosti (CoVE) poskytujú školenia v špecifických oblastiach pre počiatočnú odbornú prípravu mladých ľudí, ako aj pre ďalšie zvyšovanie kvalifikácie a rekvalifikáciu dospelých. CoVE sú však tiež navrhnuté tak, aby dosiahli oveľa viac: inovovať vyučovacie a vzdelávacie metódy, úzko spolupracovať s podnikmi, sociálnymi partnermi, univerzitami atď., rozvíjať inkluzívne prístupy, aby sa zabezpečilo, že nikto nezostane pozadu, a podporiť regionálny a miestny rozvoj, okrem iných aktivít.

Cieľom tejto akcie Erasmus+ je vytvoriť inovatívne a pohotové inštitúcie odborného vzdelávania a prípravy (VET) schopné rýchlo prispôsobiť poskytovanie zručností ekonomickým a sociálnym potrebám. Jeho cieľom je vytvárať synergie medzi partnermi z celého sveta pri vytváraní ekosystémov zručností. Okrem toho táto akcia poskytne mladým ľuďom a dospelým zručnosti pre naplnenie kariéry v inovatívnom, inkluzívnom a udržateľnom hospodárstve.

Európska výkonná agentúra pre vzdelávanie a kultúru (EACEA) v spolupráci s Európskou komisiou organizuje 27. januára 2023 od 10:00 do 12:00 (bruselského času) online informačné poduajtie o CoVE 2023. Poskytneme vám informácie a novinky a budete mať možnosť dozvedieť sa tipy, klásť otázky a získať odpovede online.

Ak si želáte pripraviť návrh projektu CoVE v rámci programu Erasmus+ a máte otázky, alebo sa len chcete uistiť, že poznáte všetky novinky, nenechajte si ujsť túto udalosť!

K podujatiu sa môžete pripojiť cez tento odkaz. Nie je potrebná žiadna predchádzajúca registrácia.

Počas podujatia budete mať možnosť klásť otázky prostredníctvom slido.com alebo prostredníctvom: EACEA-EPLUS-CBVET@ec.europa.eu. Otázky budú zodpovedané počas stretnutia alebo neskôr, v závislosti od počtu prijatých otázok.

Zdroj: https://www.eacea.ec.europa.eu, zverejnené: 18. 1. 2023, autor: rpa

Pridať do Google Calendar