Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Októbrová SAVinci kaviareň v Eurovei o hraniciach ľudskej inteligencie


Začiatok: 10. 10. 2023 18:00

Koniec: 10. 10. 2023 20:00

Typ podujatia: Prednáška

Organizátor: SAV

Miesto konania: Prednáška
SAVinci. Zdroj: https://www.sav.sk

Každý druhý utorok v mesiaci sa nadšenci vedy môžu stretnúť v Eurovei v Bratislave na SAVinci kaviarni – pravidelných popularizačných prednáškach vedcov a vedkýň zo Slovenskej akadémie vied. Najbližšie, 10. októbra 2023 o 18:00, sa prednáškou na tému Na hranici ľudskej inteligencie predstaví neurovedec Tomáš Hromádka z Neuroimunologického ústavu SAV, v. v. i.

Tomáš Hromádka je neurobiológ, ktorý sa dlhodobo venuje výskumu mozgu. Vyštudoval  všeobecné lekárstvo, teoretickú informatiku (neprecedurálne programovanie a umelú inteligenciu) a doktorát z neurobiológie získal v USA na Watson School of Biological Sciences v New Yorku.

V prednáške sa pokúsi zhrnúť, ako funguje mozog a porovná ľudskú a umelú inteligenciu. Bude rozprávať o tom, ako umelá inteligencia premýšľa, rozhoduje sa a nachádza riešenia.

Pozývame Vás na prednášku, na ktorej budeme hľadať hranicu ľudskej inteligencie a menovať vlastnosti, ktoré nás odlišujú od strojov. Má umelá inteligencia na to, aby prekonala tú ľudskú? Pokúsime sa to zistiť už v utorok 10. októbra 2023 o 18:00 v Eurovea 2 – Foodhall-e na 1. poschodí.

Zdroj: https://www.sav.sk, zverejnené: 6. 10. 2023, autor: rpa

Pridať do Google Calendar