Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Next (Green) Generation EU


Začiatok: 13. 10. 2022 09:00

Koniec: 13. 10. 2022 14:00

Typ podujatia: Konferencia

Organizátor: EURACTIV Slovensko

Miesto konania: Konferencia
Banner podujatia: Next (Green) Generation EU
Konferencia Next (Green) Generation EU. Zdroj: https://podujatia.euractiv.sk

Portál EURACTIV Slovensko Vás srdečne pozýva na konferenciu s názvom Next (Green) Generation EU | Slovenské plány energetických úspor: Ako pretaviť ambície do reality?, ktorá sa uskutoční 13. októbra 2022 v čase od 9:00 v priestoroch EINPARKU v Bratislave.

Podujatie sa koná pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky, predsedu vlády SR a Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

S nadchádzajúcou zimou nie je otázne len to, čím budeme kúriť, ale aj ako znížiť našu spotrebu a potrebu energií. Európska únia má plán na dosiahnutie odolnejšieho energetického systému spolu s urýchlením prechodu na čistú energiu. Práve úspory energií v budovách a presadzovanie obnoviteľných zdrojov v praxi sú podľa európskej stratégie REPowerEU kľúčom k riešeniu súčasnej energetickej aj klimatickej krízy.

Slovensku chýba reálny dlhodobý plán, ako odkloniť ekonomiku od závislosti na dovoze fosílnych palív. Vieme dostatočne dobre a rýchlo alokovať finančné prostriedky do úspor energií a rozvoja obnoviteľných zdrojov?

V prípade záujmu zúčastniť sa konferencie sa, prosím zaregistrujte.

Podujatie sa koná pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky, predsedu vlády SR a Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Viac informácií:

NEXT (GREEN) GENERATION EU

Zdroj: https://podujatia.euractiv.sk; zverejnené: 5. 10. 2022, autor: rpa

Pridať do Google Calendar