Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Medzinárodný týždeň dát 2023


Začiatok: 23. 10. 2023 00:00

Koniec: 26. 10. 2023 00:00

Typ podujatia: Konferencia

Organizátor: CODATA, WDS, RDA

Miesto konania: Konferencia

Štát: Rakúsko
V dňoch 23. – 26. októbra 2023 sa v Salzburgu uskutoční festival dát, podujatie Medzinárodný týždeň dát 2023. Podujatie organizujú Výbor Medzinárodnej rady pre vedu (CODATA), Svetový systém dát (WDS) a Aliancia pre výskumné dáta (RDA). Podujatie bude hostiť Univerzita v Salzburgu.

Zdroj: internationaldataweek.org

O podujatí

Podujatie Medzinárodný týždeň dát 2023 spája svetovú komunitu vedcov a správcov dát, výskumníkov a odborníkov na dáta, interoperabilitu a informatiku zo všetkých oblastí (vrátane geoinformatiky, bioinformatiky, chemickej informatiky, atď.), vedúcich predstaviteľov priemyslu, podnikateľov a tvorcov politík.

Toto podujatie bude inkluzívnym festivalom dát s osobnými i virtuálnymi zložkami, ktorý zdôrazní možnosti pozitívnej transformácie súčasného sveta vo svetle pandémie COVID-19 a ďalších globálnych výziev.

Súčasťou Medzinárodného týždňa dát 2023 bude 21. plenárne zasadnutie  medzinárodnej iniciatívy RDA, ktorá pracuje na rozvoji a podpore globálnej infraštruktúry uľahčujúcej zdieľanie a opakované použitie dát. Rovnako bude súčasťou aj SciDataCon 2023, vedecká konferencia zaoberajúca sa hranicami dát vo výskume, ktorú organizujú CODATA a WDS.

Aktuálny program podujatia nájdete TU.

Viac informácií o podujatí nájdete TU.

Zdroj: internationaldataweek.org; zverejnené: 24.7.2023; autor: onz

Pridať do Google Calendar