Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Letná škola JRC – oblasť energetiky, zmeny klímy, kvality života – deadline 12.6.2015


Začiatok: 02. 09. 2015 08:00

Koniec: 04. 09. 2015 16:00

Typ podujatia: Odborný seminár

Organizátor: JRC

Miesto konania: Odborný seminár

Štát: Rakúsko
Toto leto Vás pozývame na Letnej škole Spoločného výskumného centra Európskej komisie („JRC“) a Inštitútu IIASA (Medzinárodný inštitút pre aplikované „systems analysis“), ktorá sa uskutoční v rakúskom Laxenburgu v dňoch 2.-4.9. 2015. Jej cieľom je dialóg medzi študentmi (nižšie uvedených oblastí), výskumníkmi a „policymakers“ s cieľom lepšieho využitia dôkazov a dát pre „policy making“ (rozhodovanie politických predstaviteľov).

K hlavným témam letnej školy budú patriť témy energetiky, zmeny klímy, kvality ovzdušia.

Hľadá sa 15 účastníkov, ktorí majú majú skúsenosti v danej oblasti.

Záujemcovia by mali poslať svoj profil ako aj motivačný list v dĺžke 200 slov ohľadom ich práce v oblasti energetiky  ako aj relevantné dôkazy o spojitosti na politiku a ako oni vidia ich prospech z učasti na tejto letnej škole. 

Ďalšie detaily o podujatí ako aj možnosť prihlásiť sa na túto letnú školu je možné urobiť prostredníctvom e-mailového kontaktu u pána riaditeľa direktoriátu „PSC“ v „JRC“ Davida Maira na emailovej adrese: JRC-A.1@ec.europa.eu

 Deadline: 12. júna 2015

Na tejto letnej škole sa zúčastnia viacerí vysoko postavení predstavitelia Európskej komisie, EP (Vladimír Šucha, Dominique Ristori, Paul Ruebig), Jeffrey D.Sachs z Kolumbijskej univerzity v USA a vysokí predstavitelia ďalších medzinárodných organizácií v oblasti energetiky, životného prostredia a výskumu.

Pridať do Google Calendar