Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Letná škola EUDAT 2023


Začiatok: 26. 06. 2023 00:00

Koniec: 30. 06. 2023 00:00

Typ podujatia: Letná škola

Organizátor: EUDAT, DICe

Miesto konania: Letná škola

Štát: Fínsko
Letná škola EUDAT 2023 sa bude konať od 26. do 30. júna 2023 vo fínskom meste Kajaani. Konečná uzávierka prihlášok je do 26. mája 2023. Cieľom tohto ročníka, organizovaného v spolupráci s projektom DICE, je posilniť zručnosti potrebné na dosiahnutie vynikajúcich výsledkov v oblasti správy dát a pripraviť účastníkov na správu a spracovanie dát počas ich celého životného cyklu (zisťovanie dát, ich spracovanie, analýza, uchovávanie a publikovanie).

Zdroj: eudat.eu

Skúsení školitelia budú na Letnej škole EUDAT viesť študentov kombináciou tradičných teoretických lekcií s praktickými cvičeniami.

Záujemcom sa odporúča, aby sa prihlásili včas, pretože ubytovanie a finančná podpora na cestu bude poskytnutá obmedzenému počtu študentov a účastníkov.

Zameranie na dve skupiny: poskytovatelia a používatelia

V tomto ročníku letnej školy EUDAT sa predstaví nový rozsah. Po prvýkrát bude ponúkaný kurz Providers Track pre správcov IT systémov výskumných alebo akademických inštitúcií, komunitných alebo dátových manažérov, ktorí chcú poskytovať služby v oblasti výskumných dát pre svoje komunity, najmä pre tých, ktorí majú záujem naučiť sa, ako zavádzať služby EUDAT.

Kurz Users Track bude naďalej poskytovaný študentom na začiatku kariéry alebo študentom bakalárskych, magisterských, doktorandských alebo postdoktorandských programov, ktorí sa v súčasnosti venujú komplexným výskumným prostrediam, s najnovšími osvedčenými postupmi v oblasti správy výskumných dát, ktoré pokrývajú celý životný cyklus výskumných dát.

Hlavné benefity Letnej školy EUDAT

Finančná podpora

  • Kurzy sú bezplatné.
  • Väčšina prijatých uchádzačov bude mať bezplatné čiastočné stravovanie (raňajky, obedy a prestávky na kávu) a ubytovanie (od 25. do 30. júna 2023).
  • Najlepší uchádzači dostanú finančnú náhradu cestovných nákladov (letenky a/alebo vlak).

Certifikácia a možnosť získať extra kredity

  • Všetci študenti, ktorí absolvujú letnú školu EUDAT, dostanú osvedčenie o absolvovaní a odporúčací list na udelenie dodatočných kreditov ECTS do ich akademického programu v ich domovskej inštitúcii.

Jedinečné zážitky

  • Zažite “polnočné slnko” – prírodný úkaz, ktorý sa vyskytuje v letných mesiacoch, keď denné svetlo existuje aj počas polnoci.
  • Najmodernejšie témy uprostred prírody – Kajaani je mesto ponorené do prírody s riekou, jazerom a lesom a nielen to! Pozrite si prírodné zaujímavosti.
  • 26 hodinový deň – v Kajaani je počas dňa 26 hodín svetlo (podľa oficiálnej webovej stránky mesta).
  • Spoznajte fínsku kultúru prostredníctvom tradícií, ako je fínska sauna a jedinečná kuchyňa.

Zdroj: eudat.eu; zverejnené: 4.05.2023; autor: onz

Pridať do Google Calendar