Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Kongres energetického výskumu


Začiatok: 02. 12. 2020 10:00

Koniec: 03. 12. 2020 00:00

Typ podujatia: Kongres

Organizátor: Ministerstvo Spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko (MWIDE) pre hospodárstvo, inovácie, digitalizáciu a energetiku

Miesto konania: Kongres
Ministerstvo Spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko (MWIDE) pre hospodárstvo, inovácie, digitalizáciu a energetiku usporiada v dňoch 2. – 3.12.2020 online kongres pod názvom: „Alles ist Energie“ „Všetko je energia“.

Virtuálny svet kongresu s mottom „Alles ist Energie“ ponúka účastníkom rôzne prednášky, diskusné formáty workshopy, odborné fóra a interaktívne nástroje v oblasti energetického výskumu. Existuje široká škála možností financovania energetického výskumu v štátnych, spolkových a európskych programoch. Na pôde kongresu vystúpi aj Prof. Andreas Pinkwart, minister Ministerstva Spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko pre hospodárstvo, inovácie, digitalizáciu a energetiku (MWIDE), organizácia Cluster EnergieForschung NRW, SCI4climate NRW, Zenit, projektový manažment FZ Jülich, vedci zo Severného Porýnia-Vestfálska, odborníci z oblasti podnikania v energetike, politici a mnoho ďalších hostí. Kongres energetického výskumu je digitálny a súčasne aj osobný. Stretnutia s odborníkmi prinesú informácie o najnovších trendoch z oblasti  energetického výskumu. Účastníci kongresu vstupujú do diania virtuálneho sveta kongresu, môžu sledovať prednášky a diskusie v priamom prenose a pomocou interaktívnych nástrojov môžu klásť otázky, alebo začať konverzáciu. Vzájomné vytváranie sietí je rovnako možné tak v digitálnom formáte, ako aj v dialógoch o výskume energie.

Program podujatia počíta s účasťou odborníkov z oblasti politiky, podnikania a vedy, ktorí budú  diskutovať o význame a budúcnosti energetického výskumu. Minister pre energetiku prof. Andreas Pinkwart so štátnym tajomníkom Spolkového ministerstva hospodárstva a energetiky (BMWi) Andreasom Feichtom a s prof. Bernhardom Hoffschmidtom z „Nemeckého leteckého a kozmického strediska (DLR)“ budú diskutovať o energetickom výskume ako základnom  pilieri pre  kvalitu života, trvalo udržateľný priemysel a bezpečnú energiu v Severnom Porýní-Vestfálsku. Ďalšími hosťami budú Dr. Christoph Sievering z Covestro, prof. Stefan Lechtenböhmer z Wuppertalského „Inštitútu pre klímu, životné prostredie a energetiku“ a Michael Theben, vedúci oddelenia energetiky Ministerstva Spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko  pre hospodárstvo, inovácie, digitalizáciu a energetiku (MWIDE).

K dispozícii je široká škála možností financovania energetického výskumu  v štátnych, spolkových a európskych programoch a na tomto podujatí sa zúčastní taktiež BMBF so svojím „digitálnym poradenstvom“ v oblasti podpory financovania projektov. Odborníci a experti pre rôzne programy financovania z „Forschungszentrum Jülich (FZ Jülich)“ poskytnú fundované hodnotenia a individuálne poradia pri nápadoch a projektoch. Konkrétne témy energetického výskumu budú tiež diskutované na výročnej konferencii Cluster EnergieForschung NRW (CEF) a na odborných fórach. Výročné zasadnutie CEF sa uskutoční 2. decembra 2020 a  3. decembra 2020 budú paralelne prebiehať dve odborné fóra: Fórum o batériách a odborné Fórum SCI4climate NRW. Na konci kongresu predstavia kreatívni vedci zo Severného Porýnia-Vestfálska energetický výskum – v úplne inom formáte, ako je obvyklé.

Viac informácií

Registrácia

Zdroj: BMWi, zverejnené: 29.10.2020, autor: Blanka Hermanová, rpa

Pridať do Google Calendar