Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Klimatický summit OSN – sklamanie aj úspech chudobných


Začiatok: 25. 11. 2022 12:00

Koniec: 25. 11. 2022 14:00

Typ podujatia: Diskusia

Organizátor: Výskumné centrum SFPA

Miesto konania: Diskusia
Diskusia “Klimatický summit OSN – sklamanie aj úspech chudobných”. Zdroj: SAPIE

Planéta sa čoraz rýchlejšie otepľuje a negatívne následky zmeny klímy si už uvedomuje každý. Štáty napriek tomu nedokázali využiť rokovanie Klimatického summitu OSN COP27 v egyptskom Šarm aš-Šajchu na zvýšenie svojich ambícií bojovať proti klimatickej zmene a znížiť ešte viac emisie skleníkových plynov.

Slovenské ministerstvo životného prostredia to hodnotí ako jednoznačné sklamanie. Klimatický summit však priniesol aj dohodu na zriadení nového fondu solidarity, z ktorého by mali chudobné štáty čerpať financie na zmierňovanie následkov klimatickej zmeny.

Kedy bude mať Slovensko jasnú cestovnú mapu, ako dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2050? Čo to bude znamenať a aké príležitosti z toho plynú?

Odpovede poskytne štátny tajomník ministerstva životného prostredia Michal Kiča v rozhovore so šéfredaktorkou portálu zahranicnapolitika.sk Evou Mihočkovou a priblíži aj atmosféru rokovania počas klimatického summitu v Egypte.

Podujatie sa uskutoční 25. novembra o 12:00. Sledovať ho môžete naživo cez Facebook SFPA a Friedrich Ebert Stiftung – Zastúpenie v Slovenskej republike. Otázky pre Michala Kiču možete zasielať počas diskusie.

Diskusiu organizuje Výskumné centrum SFPA v rámci portálu Zahraničná politika v spolupráci s Nadáciou Friedrich Ebert Stiftung a Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Zdroj: SFPA, zverejnené: 24. 11. 2022, autor: rpa

Pridať do Google Calendar