Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Inovácie vo verejnej správe na Slovensku (BIS 2020)


Začiatok: 24. 11. 2020 10:00

Koniec: 24. 11. 2020 15:00

Typ podujatia: Konferencia

Organizátor: Oddelenie behaviorálnych inovácií Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR

Miesto konania: Konferencia
V novom termíne 24. novembra 2020 (10:00-15:00) sa uskutoční online konferencia “Inovácie vo verejnej správe na Slovensku.”

Organizácie a inštitúcie verejnej správy na Slovensku sa nachádzajú v náročnom období. Na jednej strane čelia tlaku na znižovanie verejných výdavkov. Okrem úsilia vlády o zefektívnenie štátnej správy doň vstupuje aj výrazný dopad pandémie koronavírusu na príjmy štátu. Na strane druhej však organizácie a inštitúcie musia reagovať na dopyt po kvalitnejších službách. Zrkadlom súčasného stavu sú najmä DESI index alebo Európsky benchmark v digitálnom priestore, podľa ktorých dlhodobo zaostávame za európskym priemerom. Podobne to vníma odborná verejnosť, ale aj bežní občania.

Aby sa vedeli inštitúcie s náročnou situáciou vyrovnať, musia sa naďalej učiť pracovať so systémom zavádzania inovácií v prostredí verejnej správy. Inovovanie a zlepšovanie služieb súvisí nielen s externými procesmi, či abstraktnými plánmi a teoretickými víziami. Mnohé súvisí s internými procesmi vo vnútri organizácie, mnohé závisí od ľudí, ktorí pre ňu pracujú.

Konferencia otvára tému Ako podporovať kultúru inovácií vo vnútri organizácie? Predpokladá vhodné riadenie ľudských zdrojov; profesionalizáciu; zmysluplnú prácu s dátami; možnosti motivácie, podpory a postupu pracovníkov vo verejnej správe; moderné prvky riadenia zamestnancov štátnej správy; či efektívnu internú komunikáciu a podporu inovátorských myšlienok. Pozornosti by však nemali unikať ani nenápadné spúšťače zlepšení vo verejnej správe, t.j. nadšení jednotlivci, občianske združenia či firmy odhodlané pomôcť štátu, na ktoré sa zameriame.

FORMÁT: Konferencia sa mala pôvodne konať 17.9.2020 v hoteli Bôrik v Bratislave. Z dôvodu pandemických opatrení sa uskutoční online. Link na pripojenie bude zverejnený čoskoro.

Organizátorom konferencie je Oddelenie behaviorálnych inovácií Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Konferencia je súčasťou projektu “Zlepšenie digitálnych služieb vo verejnej správe prostredníctvom behaviorálnych inovácií” – projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu, operačný program Efektívna verejná správa.

Program

10.05 – 11.30 BLOK 1 – PODPORA INOVÁCIÍ VNÚTRI ORGANIZÁCIE
11.30 – 12.00 Prestávka
12.00 – 13.30 BLOK 1 + BLOK 2 – PRÍKLADY DOBREJ PRAXE
13.30 – 14.00 Prestávka
14.00 – 15.00 BLOK 3 – PANELOVÁ DISKUSIA – Ako podporovať kultúru
inovácií vo vnútri organizácie?

Registrácia

Prihlasovacie údaje

Link: Online konferencia BIS2020/2

ID: 145 580 182

Diskusia

Pýtať sa môžete na: Diskusia sli.do

V prípade akýchkoľvek otázok či technických problémov nás neváhajte kontaktovať na: brisk@vicepremier.gov.sk

Zdroj: https://lepsiesluzby.digital, zverejnené: 11.11.2020, autor: rpa

Pridať do Google Calendar