Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Informačný deň výskumných infraštruktúr EMBL a ELIXIR


Začiatok: 14. 09. 2023 10:00

Koniec: 14. 09. 2023 14:00

Typ podujatia: Informačný deň

Miesto konania: Informačný deň
Využite príležitosť a zúčastnite sa podujatia Informačný deň výskumných infraštruktúr EMBL a ELIXIR, ktorý sa koná z príležitosti trvalého členstva Slovenskej republiky v prestížnej medzinárodnej organizácii EMBL (The European Molecular Biology Laboratory). Okrem organizácie EMBL bude na podujatí predstavená aj vedecká infraštruktúra ELIXIR.

Podujatie sa uskutoční dňa 14.9.2023 (10:00 – 14:00 hod.) v priestoroch Univerzitného vedeckého parku Univerzity Komenského v Bratislave pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Slovenskej spoločnosti pre biochémiu a molekulárnu biológiu a Centra vedecko-technických informácií SR.

V rámci podujatia odznejú prednášky z rôznych výskumných oddelení z hlavného sídla EMBL Heidelbergu. Súčasťou podujatia je aj predstavenie EMBL programov pre PhD študentov a mladých výskumníkov. Rovnako budú na podujatí predstavené možnosti, ktoré organizácie EMBL ponúka pre slovenských vedcov spolu s konkrétnymi vedeckými službami.

Na podujatí sa tiež dozviete informácie o vedeckej infraštruktúre ELIXIR, ktorá sa zameriava na biologické dáta, ich spracovanie, uchovávanie, zdieľanie a analýzu. Dozviete sa teda viac o príležitostiach, ktoré infraštruktúra ELIXIR dokáže poskytnúť slovenskej komunite vedcov.

Program podujatia

Podujatia sa môžete zúčastniť osobnou účasťou, či online formou. Preferovanú účasť si zvolíte v registračnom formulári.

Tešíme sa na stretnutie s Vami!

Zverejnené: 4.9.2023; autor: onz

Pridať do Google Calendar