Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Informačný deň V4 k výskumu v oblasti vodíka


Začiatok: 08. 02. 2022 14:00

Koniec: 08. 02. 2022 17:00

Typ podujatia: Informačný deň

Organizátor: SLORD, CZELO, NRDIO, PolSCA

Miesto konania: Informačný deň
Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli Vás spoločne s partnerskými styčnými kanceláriami z krajín V4 srdečne pozýva na podujatie s názvom „Information event on hydrogen with and for Visegrad Four countries: Searching for synergies“.

Podujatie sa uskutoční online dňa 8. februára 2022 od 14:00 do 17:00.

Program podujatia je k dispozícii tu.

Výskum v oblasti vodíka a jeho využiteľnosti sa postupne stáva prioritou krajín V4 a začínajú vznikať spolupráce, stratégie a vodíkové združenia.

Cieľom podujatia je predstaviť európske iniciatívy, programy a možnosti spolupráce záujemcom z krajín V4, či už z verejného, výskumného alebo priemyselného sektora. Stručne sa predstaví aj najnovší vývoj a iniciatívy v oblasti vodíka v krajinách V4.

Diskusia umožní účastníkom vzájomne sa informovať o národných a európskych programoch, získať jasnejší obraz o širokom spektre výskumu a inovácií v oblasti vodíka či identifikovať synergie a možné oblasti budúcej spolupráce.

Podujatie bude slúžiť ako odrazový mostík pre budúcu komunikáciu a spoluprácu medzi účastníkmi z Českej republiky, Maďarska, Poľska a Slovenska. Záujemcovia z iných krajín sú tiež vítaní.

Podujatie sa uskutoční v angličtine.

Registrácia bude otvorená do 7. februára 2022. Zaregistrujte sa pomocou tohto registračného formulára.

Zverejnené 20.1.2022, aktualizované 28.1.2022, slord

Pridať do Google Calendar