Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Future of ERA conference


Začiatok: 26. 10. 2021 00:00

Koniec: 27. 08. 2021 00:00

Typ podujatia: Konferencia

Organizátor: Slovinské predsedníctvo Rady EÚ 2021

Miesto konania: Konferencia

Štát: Slovinsko
Konferenciu organizuje Slovinsko predsedajúce Rade EÚ, pričom v rámci jeho predsedníctva pôjde o vrcholný výstup v oblasti výskumu a inovácií.  Táto dvojdňová konferencia o budúcnosti Európskeho výskumného priestoru (ERA) sa uskutoční od 26. do 27. októbra 2021 v Ľubľane.

Počas prvého dňa bude prebiehať diskusia o Pakte pre výskum a inovácie a budúcnosť riadenia ERA. Druhý deň je zameraný na záležitosti implementácie.

Konferencia sa zameria na prepracovanie politického rámca Európskeho výskumného priestoru, informovanie o budúcich politických iniciatívach Európskej komisie. Taktiež má prispieť k tvorbe politík Rady EÚ, členských štátov a krajín pridružených k programu Horizont Európa.

Jedným z hlavných politických cieľov sledovaných prostredníctvom formátu konferencie je „budovanie komunity“ zainteresovaných strán ERA a ich zapájanie do spoločných cieľov cez formulovanie odporúčaní na implementáciu akcií ERA. Na konferencii sa stretnú regionálne, národné a európske zainteresované strany a osoby zodpovedné za politiku/rozhodovanie zapojené do všetkých fáz cyklu politiky výskumu a inovácií.

Ďalšie informácie budú k dispozícii neskôr. Dovtedy si, prosím, uložte dátumy, pozrite si stránku  Predsedníctva Rady EÚ a sledujte @EU2021SI na Twitteri.

Publikované 13.10.2021, pew

Pridať do Google Calendar