Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

FTRNW Tuesdays VOL. 55 – Mária Bieliková


Začiatok: 22. 09. 2020 18:00

Koniec: 22. 09. 2020 19:00

Typ podujatia: Webinár

Organizátor: HubHub

Miesto konania: Webinár
Miniatúra plánovaného živého vysielania

Na nasledujúcom FTRNW Tuesdays VOL. 55 v utorok 22. septembra 2020 o 18:00 vystúpi profesorka Mária Bieliková, zakladateľka Kemplenovho inštitútu inteligentných technológií (KInIT).

Informatika a informačné technológie dnes hýbu svetom. Predstavujú fundamentálny základ pre väčšinu sektorov, pričom investície do tohto odvetvia významne ovplyvňujú a posúvajú konkurencieschopnosť krajiny.

Kemplenov inštitút inteligentných technológií (KInIT) má za cieľ venovať sa primárne základnému a aplikovanému výskumu inteligentných technológií – predovšetkým umelej inteligencii, informatike a informačným technológiám v silnom prepojení na súkromný sektor.

Inštitút má momentálne už takmer 30 ľudí, ktorí majú za sebou stovky publikácií a tisícky citácií vo vedeckých prácach a ich počet bude postupne narastať. KInIT plánuje ďalej spolupracovať s inými výskumnými inštitúciami, vysokými školami, priemyslom a chce tak okrem iného vytvoriť priestor pre mladých ľudí aby ich talent našiel uplatnenie doma a nemuseli odchádzať do zahraničia.

Slovensko ako krajina dlhodobo nefiguruje na popredných priečkach ako inovačný líder, hoci mnohí sa zhodujú v tom, že ľudský potenciál tu je. Podporu inštitútu deklarovali viaceré firmy už hneď na začiatku jeho zrodu, kedy neváhali prispieť finančne.

Kde smeruje pozornosť KInIT v jeho prvých mesiacoch? Ako presne chce naplniť svoje ambiciózne ciele? Je možné vytvoriť u nás inštitúciu zameranú na výskum v informačných technológiách či umelej inteligencii schopnú konkurovať tým zahraničným? Odpovede na tieto otázky sa dozviete v prvom septembrovom FTRNW Tuesday so zakladateľmi KInIT Máriou Bielikovou a Mariánom Šimkom.

Event bude prebiehať online.

Pripojte sa na livestream: https://www.facebook.com/futurenowconf/live/

Zdroj: HubHub, zverejnené: 16.9.2020, autor: rpa

Pridať do Google Calendar