Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Euroscience Open Forum ESOF 2018


Začiatok: 09. 07. 2018 09:00

Koniec: 14. 07. 2018 15:00

Typ podujatia: Sympózium

Organizátor: ESOF

Miesto konania: Sympózium

Štát: Francúzsko
Upozorňujeme Vás na ďalší ročník otvoreného fóra Euroscience ESOF 2018, ktoré sa bude konať od 9. do 14. júla 2018 v Toulouse vo Francúzsku. Sledujte web podujatia. Na tomto podujatí máte možnosť získať kontakty prostredníctvom FACE to FACE Meetings sekciu.

Registrácia je už otvorená.

ESOF je “najväčším interdisciplinárnym vedeckým stretnutím v Európe. Zameriava sa na vedecký výskum a inovácie a ponúka jedinečný rámec pre interakciu a debatu pre vedcov, inovátorov, tvorcov politík, podnikateľov a širokú verejnosť. “

Fórum, ktoré bude budúci rok bude mimoriadne dôležité, nakoľko pôjde o diskusiu o ďalšom rámcovom programe. Európska komisia plánuje zverejniť svoj návrh pre v poradí  9. rámcový program v júni 2018, bezprostredne pred týmto podujatím. Očakáva sa, že Generálny riaditeľ RTD pán Robert-Jan Smits predstaví návrh programu na tomto podujatí ESOF a očakáva sa diskusia o tejto problematike s výskumnou komunitou.

V tomto kontexte by bolo dôležité, aby komunita SSH bola prítomná na podujatí. Niekoľko výziev na predkladanie návrhov pre ESOF je ešte otvorených.

Pridať do Google Calendar