Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Európske dni výskumu a inovácií 2021


Začiatok: 23. 06. 2021 00:00

Koniec: 24. 06. 2021 00:00

Typ podujatia: Konferencia

Organizátor: EK

Miesto konania: Konferencia
V dňoch 23.– 24. júna 2021 sa uskutočnia Európske dni výskumu a inovácií (European Research and Innovation Days).

Generálne riaditeľstvo EK pre výskum a inovácie 15. februára 2021 oznámilo termín tretieho ročníka Európskych dní výskumu a inovácií. Tohtoročné podujatie bude predstavovať oficiálne zahájenie programu Horizont Európa, nového programu EÚ pre výskum a inovácie (2021-2027). Program podujatia sa bude ďalej zameriavať na nové iniciatívy na posilnenie Európskeho výskumného priestoru (ERA) a zdôrazní význam kolektívneho výskumu a inovácií pri zotavení z pandémie koronavírusu a pre zelenšiu a digitálnejšiu budúcnosť.

Mariya Gabriel, komisárka pre inovácie, výskum, kultúru, vzdelávanie a mládež, uviedla: „Vydanie Európskych dní pre výskum a inovácie v roku 2021 nemohlo prísť v dôležitejšom čase. Spoločne sa môžeme zotaviť z pandémie koronavírusu a zaistiť všetkým zelenú a digitálnu budúcnosť. Pripojte sa k rozhovorom 23. a 24. júna a podeľte sa o svoje názory na to, ako nám program Horizon Europe a Európsky výskumný priestor môžu pomôcť dosiahnuť tieto ciele.“

Toto dvojdňové podujatie spojí tvorcov politík, výskumníkov, podnikateľov a občanov, aby diskutovali a formovali budúcnosť výskumu a inovácií v Európe i mimo nej. Rovnako ako v predchádzajúcich ročníkoch sa očakáva, že konferencia priláka tisíce účastníkov z celého sveta. Až do júna 2021 sa budú správy a aktualizácie pravidelne zdieľať na sociálnych sieťach prostredníctvom #RiDaysEU, ako aj na webovej stránke podujatia.

Viac informácií:

European Research and Innovation Days 2021

Horizon Europe

European Research Area

Zdroj: EK, zverejnené: 15.2.2021, autor: rpa

Pridať do Google Calendar