Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

EU4FACTS: Evidence for policy in a post-fact world


Začiatok: 26. 09. 2017 08:00

Koniec: 26. 09. 2017 18:00

Typ podujatia: Konferencia

Organizátor: JRC

Miesto konania: Konferencia

Štát: Belgicko
Sme radi, že Vás môžme pozvať na podujatie – “EU4FACTS: Evidence for policy in a post-fact worl”, ktorý sa uskutoční 26. septembra 2017 – Charlemagne – Room de Gasperi, Brusel.

 

Interakcia medzi vedou a politikou nikdy nebola jednoduchá. Tento vzťah sa však ešte viac komplikuje súčasnou debatou o faktoch. Ako uviedol nedávno podpredseda Komisie Frans Timmermans, “prišla nová kríza … kríza dôkazov a faktov … nemôžeme jednoducho odpovedať na žiadosť o politiku emócií s posilnenou politikou faktov”. Táto kríza je výzvou pre celú spoločnosť, nielen vedcov, odborníkov, médií a tvorcov politík, ale aj pre politikov.

Musíme sa poučiť z minulých úspechov a zlyhaní v politike budovania dôkazov, pochopiť príčiny tejto krízy a naplánovať nový kurz pre organizácie pôsobiace na intersektoroch faktov, politiky a médií.

Pri vytváraní politiky je potrebné nájsť rovnováhu medzi faktami a hodnotami. Lineárne myslenie sa už nemôže vzťahovať na vzťah medzi vedou, spoločnosťou a politikou. Vedci, politici a občania potrebujú nové modely a procesy na prepojenie, rozvíjanie nového myslenia a komunikáciu nových príbehov. Proces sa musí stať otvorenejším a musí zahŕňať všetky zainteresované strany (vedcov, tvorcov politík a spoločnosť) od návrhu a výroby až po fázu dodávania.

Cieľom konferencie je vytvoriť súbor jasných odporúčaní pre úspešné inštitúcie, procesy a jednotlivcov, ktorí sú informovaní o dôkazoch. Poskytne stretnúť sa s poprednými odborníkmi z oblasti vedy, politiky a médií. Ekonómovia, psychológovia, filozofi, sociológovia a prírodovedci budú mať príležitosť viesť verejnú diskusiu s politikmi, tvorcami politík a novinármi.

Popri počúvaní prejavov a diskusií medzi poprednými vedcami a politikmi budú účastníci mať možnosť komunikovať s rečníkmi prostredníctvom živých aplikácií počas stretnutí a stretnúť sa s nimi osobne počas špecializovaných časových úsekov po každom zasadnutí.

 
Registrácia

Pridať do Google Calendar