Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

EOSC-hub Week 2020 goes virtual


Začiatok: 18. 05. 2020 10:00

Koniec: 20. 05. 2020 17:30

Typ podujatia: Konferencia

Miesto konania: Konferencia
EOSC-hub sa v procese zapájania k zvyšku európskej vedeckej komunity a svetu so zodpovednosťou za #flatteningthururve pandémie COVID-19, rozhodol zmeniť formát EOSC-hub Week 2020 z fyzickej konferencie na online podujatie. To znamená, že EOSC-hub week 2020 bude naďalej pokračovať, ale s významnými zmenami v štruktúre a formáte tejto udalosti.

EOSC-hub week 2020 spojí kľúčových aktérov vo vývoji European Open Science Cloud (EOSC) a tento rok bude spojený s EOSC Executive Board Consultation Day.

EOSC-hub Week 2020 bude prebiehať od 18. do 20. mája 2020 a stane sa dôležitou aktuálnou platformou na zosúladenie úsilia smerom k funkčnému združenému vedeckému cloudu.

Prvý deň, pondelok 18. mája 2020 sa bude konať EOSC Executive Board Consultation Day, ktorý organizuje EOSC Executive Board s cieľom predstaviť najnovší vývoj EOSC a získať spätnú väzbu od zainteresovaných strán EOSC o všetkých najnovších zverejnených dokumentoch.

Od svojho uvedenia na trh v januári 2018 dosiahol EOSC-hub veľa toho, čo si stanovil. Keďže táto udalosť bude zároveň poslednou hlavnou udalosťou projektu, EOSC-hub Week 2020 bude predstavovať príležitosť na zabezpečenie trvalého dedičstva EOSC-hub pri vedení prvých požadovaných služieb potrebných na umožnenie otvorenej vedy v Európe (Open Science in Europe).

Prečo by ste sa mali zúčastniť?
Účasťou môžete:

  • Aktívne prispieť k práci Výkonnej rady EOSC (EOSC Executive Board), zúčastnením sa na jednom z niekoľkých verejných konzultačných stretnutí organizovaných 18. mája 2020
  • Spoznajte, ako sú kľúčové využiteľné výsledky EOSC-hub podstatné pre ďalšiu vývojovú fázu EOSC
  • Preskúmajte onboarding služby a manažment
  • Diskutujte o synergiách a sieťach v rámci viacerých iniciatív a projektov
  • Zdieľajte prípady použitia a osvedčené postupy

Ak sa chcete dozvedieť viac, zaregistrujte sa na podujatie, oboznámte sa s programom a navštívte oficiálnu stránku EOSC-Hub Week 2020

Zdroj: https://www.eoscsecretariat.eu/events/eosc-hub-week-2020-goes-virtual

Publikované 21.4.2020, autor: ndo

Pridať do Google Calendar