Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Digitálne občianstvo a participatívne vytváranie mesta


Začiatok: 10. 02. 2022 13:00

Koniec: 10. 02. 2022 15:00

Typ podujatia: Workshop

Organizátor: Creative Industry Košice

Miesto konania: Workshop
Workshop: Digitálne občianstvo a participatívne vytváranie mesta. Zdroj: https://www.cike.sk

Pozývame vás na prvé zo série online podujatí, ktorých cieľom je výmena skúseností v kultúrnej sfére medzi Slovenskom a Nórskom. Hlavným partnerom CIKE je nórsky Urban Space Lab. Workshop “Digitálne občianstvo a participatívne vytváranie mesta” sa uskutoční 10. februára 2022 o 13:00.

Projekt „Slovensko-nórske kultúrne spájanie“ otvárame témami:

 • Digitálne občianstvo

 • Občianska participácia
 • Ko-kreácia pri plánovaní miest

Sledujte LIVE na Facebooku!

Online workshop prebehne za účasti expertov zo Slovenska a Nórska.

 • MICHAL HLADKÝ
  Riaditeľ Creative Industry Košice.
  Je autorom konceptu, za ktorý získalo mesto Košice titul Európske hlavné mesto kultúry a má viac ako 10 rokov skúseností s jeho implementáciou. Riadi a je súčasťou medzinárodných projektov na rozvoj kreatívnych a kultúrnych odvetví, mobilít a biznis modelov. Žije a pôsobí v Košiciach.

 • HEGE JOHANSEN
  Plánovačka v obci Lebesby, samospráva Finnmark, severné Nórsko.Hege vyštudovala politickú vedu na Nórskej univerzite vedy a techniky (NTNU). Po desiatich rokoch, kedy pôsobila ako konzultantka v ekonomickej firme v Osle, sa presťahovala do jej rodnej obce Lebesby, aby tu pracovala na projektoch súvisiacich so strategickým plánovaním a sociálnym a ekonomickým rozvojom. Viedla tiež projekt s názvom Lebesby’s Gnist, ktorý sa zameriaval na hľadanie inovatývnych spôsobov, ako využiť informačné technológie k angažovanosti a prepájaniu ľudí v mestskej samospráve i mimo nej.

 • HEIDI JOHNSEN
  Výkonná riaditeľka v Plenum Tjenestedesign. Heidi má ako obchodná manažérka vyše 20 rokov skúseností. Špecializuje sa na projektový manažment, rozvoj v biznise a inovácie. Študovala politické vedy a získala magisterský titul v odbore Science in Business. V roku 2021 bola ako projektová manažérka súčasťou výherného tímu inovačnej súťaže, kde vytvárali koncept Modulbygda – fyzického a digitálneho miesta pre inovácie, spoluprácu, vzdelávanie a kultúru v obci Lebesby.

 • MALIN KOCK HANSEN
  Senior poradkyňa pre Nórske centrum pre dizajn a architektúru (DOGA). Malin tiež pôsobí ako projektová manažérka inovačného programu Gnist, ktorý poskytuje mestským samosprávam metódy a nástroje, ako premeniť komplexné výzvy na možnosti spolupráce s lokálnymi biznismi a občanmi. Vyštudovala odbor politickej komunikácie na Aarhis University v Dánsku.

Projekt je podporený občanmi Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP a Nórskych grantov. Spoločne za zelenú, konkurencieschopnú a inkluzívnu Európu.

Zdroj: https://www.cike.sk, zverejnené: 2. 2. 2022, autor: rpa

Pridať do Google Calendar