Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Dieter Meschede: Kvantový svet – od experimentálneho pohľadu k technológii


Začiatok: 13. 05. 2024 09:15

Koniec: 17. 05. 2024 00:00

Typ podujatia: Prednáška

Organizátor: QUTE.sk

Miesto konania: Auditorium QUTE, Fyzikálny ústav SAV v Bratislave

Štát: Slovensko

Odkaz: https://www.qute.sk/portfolio/coursequte-dieter-meschede/
Kvantový svet – od experimentálneho pohľadu k technológii. Zdroj: https://www.sav.sk

 

QUTE.sk srdečne pozýva na sériu jedinečných prednášok s názvom “The Quantum World – From Experimental Insight to Technology”, ktoré bude viesť uznávaný expert v oblasti – prof. Dieter Meschede z University of Bonn. Prednášky sa uskutočnia od 13. do 17. mája 2024 v Auditoriu QUTE, Fyzikálny ústav SAV v Bratislave.

Profesor Meschede predstaví širokú škálu tém z oblasti kvantového sveta a jeho aplikácií v technologických inováciách. Súčasne záujemcov zavedie do základov kvantovej fyziky a ponúkne zaujímavé experimentálne pohľady na tento úžasný svet. Na prednáškach sa dozviete o jednofotónových a viacfotónových systémoch, kontrole kvantových objektov a výzvach a perspektívach kvantovej technológie.

Prednášky sú určené nielen pre študentov magisterského a doktorandského štúdia, ale aj pre všetkých, ktorí majú záujem o získanie základných poznatkov z kvantovej fyziky. Účasť na prednáškach je bezplatná, pre zabezpečenie dostatku miest sa však odporúčame zaregistrovať. Prednášky sa konajú v angličtine.

Vzhľadom na ďalšie odborné podujatia v tomto týždni je posunutý čas konania prednášok na 9:15, aby mali záujemcovia možnosť zúčastniť sa aj na iných zaujímavých udalostiach.

 

Viac informácií a registrácia

Zdroj: https://www.sav.sk, zverejnené: 10.5.2024, autor: rup

Pridať do Google Calendar