Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Cirkulárna ekonomika a príležitosti pre Európsku zelenú dohodu


Začiatok: 29. 11. 2021 14:00

Koniec: 29. 11. 2021 15:30

Typ podujatia: Webinár

Organizátor: Food, Biotechnology & Circular Economy Innovation Hub

Miesto konania: Webinár
29. novembra 2021 o 14:00 sa uskutoční webinár “Cirkulárna ekonomika a príležitosti pre Európsku zelenú dohodu”.

V rámci aliancie Ulysseus a jej satelitného projektu COMPASS štartuje séria webinárov zameraných na aktuálne tematické priority Európskej únie ako digitalizácia, cirkulárna, zelená a strieborná ekonomika, smart mestá, kultúrne dedičstvo a ďalšie. Webináre budú organizovať inovačné huby jednotlivých partnerských univerzít aliancie.

Webinár pripravuje Inovačný hub pre potravinárstvo, biotechnológie a cirkulárnu ekonomiku pri inštitúte MCI | The Entrepreneurial School v rakúskom Innsbrucku.

Témy webináru:

Čo zmení Európska zelená dohoda (Green Deal)? Cieľom dohody je čeliť klimatickým zmenám, zhoršujúcemu sa životnému prostrediu a transformovať EÚ na modernú a konkurencie schopnú ekonomiku. Udržateľné stratégie, ako napr. prechod na cirkulárnu ekonomiku, umožnia dosiahnuť klimatickú neutralitu a zabránia strate biodiverzity. Zároveň sa zníži tlak na prírodné zdroje a podporí sa udržateľný rast a tvorba pracovných miest. Akým spôsobom však dohoda ovplyvní legislatívu v členských krajinách EÚ? Umožní cirkulárna ekonomika zvládnuť tieto výzvy?  Ako môžu firmy a univerzity aktívne prispieť k tejto problematike?

Webinár sa bude konať v angličtine. Účasť je bezplatná, s potrebnou registráciou.

Viac informácií o programe a registrácia

Zdroj: https://uvptechnicom.sk; https://ulysseus.eu, zverejnené: 26. 11. 2021, autor: rpa,

Pridať do Google Calendar