Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

CEO SUMMIT


Začiatok: 19. 01. 2022 18:00

Koniec: 19. 01. 2022 19:00

Typ podujatia: Diskusia

Organizátor: Night of Chances

Miesto konania: Diskusia
May be an image of 1 person and text that says "Night of Chances ONLINE CEO SUMMIT MICHAELA KRŠKOVÁ CHIEF INNOVATION OFFICER, ÚRAD VLADY SLOVENSKEJ REPUBLIKY streda 1.2022 18:00 nightofchances.online"

Sledujte livestream podujatia CEO SUMMIT – stretnutia šéfov významných firiem a organizácií.

19. januára 2022 o 18:00 sa diskusie na CEO SUMMIT zúčastní aj Michaela Kršková z Úradu vlády Slovenskej republiky a my sa tešíme, že do diskusie prinesie pohľad verejného sektora. Ďalej vystúpi Richard Marko, Generálny riaditeľ, ESET.

  • Michaela Kršková je poverená Chief Innovation Officer a na Úrade vlády zodpovedá za dizajn politík v oblasti výskumu a inovácií ako aj investície vo výške 630-mil. EUR zo slovenského Plánu obnovy. Takmer desať rokov žila v zahraničí a venovala sa primárne rozvojovým a ekonomickým témam s dôrazom na nové technológie. Po návrate na Slovensko spoluzakladala fondy rizikového kapitálu a populárne startupové podujatie Startup Awards (teraz známe pod značkou FTRNW). Pôsobí ako členka medzinárodného expertného panelu pre desaťmiliardový investičný nástroj Európskej komisie zameraný na technologické firmy s veľkým rastovým potenciálom. Vyštudovala univerzitu v americkom Princetone a na Graduate Institute v Ženeve. Rok pracovala v Ugande pre mimovládnu rozvojovú organizáciu Africare.

  • Richard Marko začal svoju kariéru v spoločnosti ESET ešte ako študent na Fakulte elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach. Štúdium ukončil v roku 1996 a jeho dizertačná práca získala ocenenie od rektora univerzity. Generálnym riaditeľom spoločnosti ESET je od januára 2011. V CEO pozícii dozeral na vydanie novej generácie bezpečnostných riešení pre firmy a domácich používateľov a taktiež bol zodpovedný za globálny rast tržieb, ktorý vďaka novým riešeniam ESET zaznamenal. Richard je jedným zo spoluautorov oceňovaných bezpečnostných riešení spoločnosti ESET a ich skenovacieho jadra, ktoré firma po prvý raz vydala v roku 1995. V roku 1998 spolutvoril technológiu pre ESET NOD32 Antivirus, prvú verziu novej generácie a v roku 2007 stál pri zrode nového vlajkového produktu ESET Smart Security. Je programátorským autorom tzv. pokročilej heuristiky (Advanced Heuristics), ktorá v roku 2002 znamenala technologický zlom v detekcii malvéru. Vďaka tejto technológii je teraz ESET svetovým lídrom v IT bezpečnosti.

Sledujte CEO SUMMIT už v stredu o 18:00:

fb evente: fb event

youtube: https://bit.ly/ytceosummit

webe: https://bit.ly/webceosummit

Zdroj: Night of Chances, zverejnené: 17. 1. 2022, autor: rpa

Pridať do Google Calendar