Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

CEEC XVI. – Stredoeurópska energetická konferencia 2022


Začiatok: 21. 11. 2022 08:00

Koniec: 21. 11. 2022 20:00

Typ podujatia: Konferencia

Organizátor: Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku (SFPA)

Miesto konania: Konferencia
CEEC XVI. – Stredoeurópska energetická konferencia 2022. Zdroj: https://www.sfpa.sk

Výskumné centrum Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (RC SFPA) má tú česť pozvať Vás na 16. ročník Stredoeurópskej energetickej konferencie (CEEC XVI.), ktorá sa uskutoční 21. novembra 2022 v hoteli Sheraton v Bratislave.

Cieľom 16. konferencie CEEC je diskutovať o problematike energetickej bezpečnosti vo svetle potreby zbaviť sa závislosti na dodávkach energie z Ruska a hľadať alternatívy v iných krajinách, ako aj urýchliť nasadzovanie domácich zdrojov. Ruská invázia na Ukrajinu ukázala problém vysokej energetickej závislosti od Ruska a odhalila zraniteľnosť stredoeurópskeho regiónu. Na konferencii sa bude diskutovať o opatreniach, ktoré by sa mohli prijať na zníženie tejto závislosti, pričom sa neopustia klimatické ciele EÚ. Konferencia bude venovať osobitnú pozornosť možnostiam alternatívnych dodávok zemného plynu, rozvoju vodíkovej infraštruktúry, zavádzaniu inteligentných sietí, využívaniu odpadového a obehového hospodárstva, energetickej efektívnosti budov a zmenám ETS v sektore priemyslu.

SVE XVI. program

Konferencia bude prebiehať v anglickom jazyku a bude zabezpečený simultánny preklad do slovenského jazyka. Môžete sa zúčastniť osobne alebo sa pripojiť online na facebookovej stránke Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku.

Registrácia na konferenciu

Tešíme sa na Vašu účasť!

Zdroj: https://www.sfpa.sk; zverejnené: 14. 11. 2022, autor: rpa

Pridať do Google Calendar