Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Budúcnosť školstva po pandémii s Ivetou Radičovou


Začiatok: 20. 05. 2021 18:00

Koniec: 20. 05. 2021 19:00

Typ podujatia: Diskusia

Organizátor: I AMbitious

Miesto konania: Diskusia
Zaujíma ťa budúcnosť školstva a teba po pandémii? Prihlás sa na online diskusiu s Prof. Ivetou Radičovou, ktorá sa uskutoční 20. mája 2021 o 18:00.

Už viac ako rok žijeme v krízovom režime pandémie. Študenti museli zo dňa na deň prejsť do online formy vyučovania, na ktoré neboli pripravené školy, štát, rodiny a samotní študenti. Podľa OSN Covid-19 doteraz ovplyvnil fungovanie vyše 95 % škôl na celom svete, čo spôsobilo najväčšie narušenie školskej dochádzky v histórii. Počas prvej vlny pandémie prišlo o možnosť vzdelávať sa na Slovensku viac ako 120 000 študentov. Milióny detí v rôznom veku tak prešli na nejakú formu samoštúdia a ich školskú dochádzku nahradila samostatná práca pri počítači, pokiaľ na to domácnosť mala prostriedky. Všetci sme sa však zo dňa na deň adaptovali a snažili sa robiť čo je v našich silách.

Aké sú lessons learned z pandémie pre školstvo na Slovensku? Môžeme vďaka tejto skúsenosti reformovať školstvo efektívnejšie? Ako bude vyzerať školstvo po pandémii a ako môžeme prispieť k tomu, aby sa aj Slovensko stalo špičkou vo vzdelávaní? Príďte si vypočuť pohľad profesorky sociológie a bývalej premiérky Slovenska, Ivety Radičovej.

Prihlásenie

Link na Zoom ti bude poslaný mailom aj do kalendára po prihlásení! Tešíme sa na teba

Zdroj: I AMbitious, zverejnené: 17. 5. 2021, autor: rpa

Pridať do Google Calendar