Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Ako trénovať robotov


Začiatok: 04. 08. 2021 17:30

Koniec: 04. 08. 2021 19:00

Typ podujatia: Seminár

Organizátor: Robotika.SK

Miesto konania: Seminár
4. augusta 2021 od 17:30 do 19:00 sa uskutoční seminár na tému “Ako trénovať robotov”.

Zámerom semináru je budovať komunitu odborníkov (presahujúcu akademickú sféru) zaoberajúcich sa robotikou – z rôznych uhlov pohľadu. Seminár organizuje občianske združenie Robotika.SK. Seminár sa koná v tvorivej dieľni FabLab (CVTI). Počas pandémie koronavírusu COVID-19 sa seminár koná online.

Vytvoríme umelého hráča v hre Lunar Lander, ktorého riadi umelá neurónová sieť. Urobíme tak pomocou učenia posiľňovaním, čiže tento hráč svoje schopnosti nadobudne len základe opakovaného hrania danej hry, presnejšie na základe odmeny a trestu z jej výsledku. Zložitejšie spojité riadenie uplatníme potom pre natrénovanie robota do kategórie Stopár na súťaži ISTROBOT. Záujemci o aktívnu účasť potrebujú Python3 s knižnicami torch, gym, numpy, pybullet, opencv, box2d-py. Seminár sa bude konať vo Fablabe, avšak bude možné sa ho zúčastniť aj on-line

Na stiahnutie: kódy na Github-e

Michal Chovanec je výskumník v oblasti umelej inteligencie a jej výpočtových prostriedkov. Pôsobí vo firme Tachyum v Bratislave. PhD získal na Žilinskej univerzite. Okrem iných úspechov získal zlatú medailu v súťaži ISTROBOT v kategórii Stopár.

Zdroj: http://www.robotika.sk, zverejnené: 20. 7. 2021, autor: rpa

Pridať do Google Calendar