Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Ako Slovensko využije miliardy z plánu obnovy?


Začiatok: 03. 05. 2021 18:00

Koniec: 03. 05. 2021 20:00

Typ podujatia: Webinár

Organizátor: SFPA

Miesto konania: Webinár
3. mája 2021 o 18:00 sa uskutoční webinár na tému “Ako Slovensko využije miliardy z plánu obnovy?”.

Myšlienka plánu obnovy vznikla ako odpoveď na dôsledky pandémie. Má predstavovať injekciu pre ekonomiku a rozvoj Slovenska a ďalších krajín EÚ. ,,Jeho hlavným cieľom je podporiť reformy a investície, ktoré Slovensku umožnia začať opäť dobiehať životnú úroveň priemeru EÚ“. (planobnovy.sk)
Spĺňa návrh, ktorý bol koncom apríla poslaný do Bruselu svoj pôvodný cieľ? Bola verejná diskusia dostatočná? Na základe čoho sa vyberali priority? Je plán dostatočne reformný a vyvážený? Koordinovalo Slovensko postup aj s inými členskými štátmi?

Rozhodli sme sa preto pre Vás v spolupráci s Friedrich-Ebert-Stiftung usporiadať krátky 30-minútový livestream, v ktorom sa dozviete všetko podstatné o tom na čo budú použité miliardy z EÚ. Odpovede na naše i vaše otázky ponúkne:

  • Lívia Vašáková, Generálna riaditeľka sekcie plánu obnovy z Ministerstva financií SR

Diskusiou nás bude viesť výskumný pracovník SFPA, Patrik Kováč.

Zaujíma nás aj VÁŠ NÁZOR, dajte nám o ňom preto vedieť! Vaše otázky nám môžete písať priamo do udalosti, do komentárov alebo kľudne do súkromnej správy.

Máme aj NOVINKU, svojou otázkou sa môžete do diskusie zapojiť aj priamo, prostredníctvom zoom webinára.

Registrácia

Livestream môžete sledovať naživo na FB stránke SFPA a Zahraničná politika a stránke FES (bez nutnosti registrácie). Prebiehať bude v slovenskom jazyku.Tešíme sa na Vás! Podujatie je podporené z grantovej schémy Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Zdroj: SFPA, zverejnené: 3. 5. 2021, autor: rpa

Pridať do Google Calendar