Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

Ako robotika mení svet a Slovensko


Začiatok: 07. 11. 2023 09:00

Koniec: 07. 11. 2023 11:00

Typ podujatia: Prednáška

Organizátor: NCP VaT pri CVTI SR, Bratislava

Miesto konania: Prednáška
Prednáška: Ako robotika mení svet a Slovensko. Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk

Kde a kedy sa prednáška uskutoční

Utorok 7. novembra o 9:00, CVTI SR, Lamačská cesta 8A v Bratislave, konferenčná miestnosť na 2. poschodí.

Téma

Robotika mení svet nielen vo výrobe, ale aj vo všetkých činnostiach okolo nás. Dnes už neexistuje sektor, do ktorého by robotika neprenikla. Na prednáške sa pozrieme na to, aké roboty jestvujú a koľko z nich okolo nás pôsobí. Zameriame sa na Slovensko a povieme si, aké roboty na našom území dominujú, a pozrieme sa na výsledky výskumu a vývoja v oblasti robotiky na Slovensku.

Súčasťou prednášky bude aj workshop v spolupráci s FIRST Global Slovakia. 

Ponorte sa s nami do vzrušujúceho sveta robotiky. Robotický workshop Vedeckej cukrárne od FIRST Global Slovakia, o. z., vám pomôže objaviť kúzlo robotov, naučí vás efektívne plánovať, konštruovať a programovať v zábavnom a interaktívnom prostredí. Či už snívate o kariére vo vede a v inžinierstve, alebo ste len zvedaví, workshop je určený práve pre vás. Prihlásiť sa môžete ako skupina s troma až piatimi členmi. Počet miest je obmedzený na 25 študentov a workshop bude trvať približne štyri hodiny. Nezmeškajte túto skvelú príležitosť a registrujte sa (REGISTRÁCIA na workshop).

Prednášajúci

Prof. Ing. František Duchoň, PhD., v súčasnosti pôsobí ako riaditeľ Ústavu robotiky a kybernetiky na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (FEI STU) a zároveň je predsedom Národného centra robotiky. Na univerzite pôsobí ako profesor v oblasti kybernetiky a je garantom troch predmetov: riadenie mobilných robotov, technické prostriedky riadenia a výrobné systémy.

Viac info

Otázky pre prednášajúceho môžete zasielať mailom na ncpvat@cvtisr.sk do 6. novembra 2023. Záznam z prednášky bude neskôr dostupný na YouTube CVTI SR.

Všetky informácie o podujatí nájdete na portáli VND v sekcii Vedecká cukráreň, alebo na webe tyzdenvedy.sk v sekcii Podujatia organizátorov.

Utorok s technológiami sa uskutoční 7. novembra 2023 ako jedno z hlavných podujatí v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2023 v Centre vedecko-technických informácií SR na Lamačskej ceste 8A v Bratislave. Podujatie bude rozdelené na dva bloky prednášok, predpoludním o 9:00 pre stredoškolskú mládež a popoludní o 17:00 pre širokú verejnosť. Všetky informácie o podujatiach sa dozviete na tyzdenvedy.sk.

Týždeň vedy a techniky na Slovensku 2023 sa uskutoční v období od 6. do 12. novembra 2023. Hlavnými organizátormi podujatia sú Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Centrum vedecko-technických informácií SR. Partnermi podujatia sú Slovenské elektrárneEPSON. Mediálnymi partnermi sú magazín Nextech, RTVS, BKIS, VEDANADOSAH.sk, časopis Quark a Zážitkové centrum vedy Aurelium.

Zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk, zverejnené: 31. 10. 2023, autor: rpa

Pridať do Google Calendar