Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

42 európskych startup firiem v semifinále EIT Health Catapult


Začiatok: 21. 10. 2020 00:00

Koniec: 23. 10. 2020 00:00

Typ podujatia: Súťaž

Organizátor: EIT Health

Miesto konania: Súťaž
V celoeurópskej súťaži o semifinále v rámci EIT Health Catapult bolo vybraných 42 startupov. Startupy absolvujú intenzívne školenia od odborníkov, stretnú sa s investormi a podnikmi a budú súťažiť o šancu na postup do finále v decembri 2020 .

EIT Health Catapult, ktorý v súčasnosti piaty rok vykonáva svoju činnosť, je program odbornej prípravy a hospodárskej súťaže, ktorý podporuje rozvoj európskych startupov v oblasti zdravotníctva tým, že ich prezentuje špičkovým odborníkom a medzinárodným investorom.

42 startupov vybraných do semifinále teraz vstúpi do intenzívnych tréningových dní, počas ktorých sa spoja s mentormi. Mentori preverujú a potenciálne optimalizujú podnikateľský plán spoločnosti a poskytujú dôkladné školenie, aby sa zlepšila schopnosť startupov uskutočniť finančnú roadshow pred investormi na najvyššej úrovni alebo investormi zo série A.

Po tréningu sa uskutoční jednodňová virtuálna prezentácia, počas ktorej sa semifinalisti postavia pred medzinárodnú porotu s vysokým profilom a publikum skúsených zástupcov korporácií, odborníkov a investorov. Najvýznamnejšie spoločnosti z troch kategórií (biotechnológie, zdravotníctvo a digitálne zdravie) – spolu 21 startupov – budú vybrané a vyzvané, aby sa predstavili počas finále v decembri 2020. Sedem finalistov v každej kategórii má možnosť vyhrať peňažné ceny: Prvá cena je 40 000 EUR, druhá cena je 20 000 EUR a tretia cena je 10 000 EUR. Všetky zúčastnené startupy získajú ocenenia počas semifinále aj finále.

Ako uviedol Kurt Höller, riaditeľ obchodných činností EIT Health: „Súčasné výzvy vidíme v čase pandémie ako príležitosť preskúmať nové formáty, a to aj prostredníctvom nášho programu EIT Health Catapult. Naša súťaž bola už niekoľko rokov vždy vynikajúcou príležitosťou na posilnenie osobnej interakcie medzi európskymi investormi a výberom najlepších európskych startupov. Teraz sme pred virtuálnym semifinále, ktoré bude v októbri 2020, pozývame investorov a podniky z celého sveta, aby sa stretli a videli všetky špičkové európske startupy v oblasti zdravia, ktoré postúpili v tohtoročných regionálnych predkolách.“

Sledujte semifinále online
EIT Health Catapult pozýva investorov a odborníkov, aby sa zúčastnili virtuálneho semifinále od 21. do 23. októbra 2020. Táto udalosť poskytuje príležitosť nadviazať nové kontakty s lídrami v oblasti zdravotníctva.

Termíny semifinále:
Biotech: 21. októbra 2020
Medtech: 22. októbra 2020
Digitálne zdravie: 23. októbra 2020

Registrácia

Viac informácií o startupoch v semifinále

Zdroj: https://eit.europa.eu, zverejnené: 15.6.2020, autor: rpa

Pridať do Google Calendar