Vitajte na informačnom portáli
o Európskom výskumnom priestore (ERA)

3.ročník konferencie o programe COPERNICUS


Začiatok: 09. 10. 2014 09:00

Koniec: 10. 10. 2014 18:00

Typ podujatia: Konferencia

Organizátor: Rumunská vesmírna agentúra

Miesto konania: Konferencia

Štát: Rumunsko
Tretí ročník konferencie Copernicus, venovaný užívateľom a poskytovateľom služby Copernicus z východnej Európy, sa uskutoční v dňoch 9. – 10. 10. 2014 v Bukurešti, Rumunsko. Konferenciu spoločne organizujú Rumunská vesmírna agentúra, Európska vesmírna agentúra, Európska komisia a EURISY (Asociácia agentúr a inštitúcií pre vesmír a satelitné systémy) pod záštitou rumunského Ministerstva pre národné vzdelávanie.

Tentokrát sa konferencia sústredí na významný pokrok na celosvetovej úrovni, ktorý sa podarilo dosiahnuť v poskytovaní vysokokvalitných informačných služieb predovšetkým v oblasti životného prostredia a bezpečnosti. Účastníci získajú najnovšie informácie o najnovšom vývoji smerujúcom k plne operačnému monitorovaciemu systému pre životné prostredie a bezpečnostnému monitorovaciemu systému, ako aj o benefitoch, ktoré tento popredný európsky program prinesie pre ekonomiku, spoločnosť, ale aj každodenný život. Rečníkmi budú zástupcovia regionálnych verejných inštitúcií, priemyslu ako aj akademického sektora.

Konferenciu spoločne organizujú Rumunská vesmírna agentúra, Európska vesmírna agentúra, Európska komisia a EURISY (Asociácia agentúr a inštitúcií pre vesmír a satelitné systémy) pod záštitou rumunského Ministerstva pre národné vzdelávanie.

Pridať do Google Calendar